Debiut na miarę oczekiwań

Targi Innoform 2017 © Targi Innoform

Udostępnij:

Tuż przed długim weekendem zakończyła się pierwsza edycja Międzynarodowych Targów Kooperacyjnych Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego Innoform. Olbrzymie zainteresowanie zwiedzających, bardzo atrakcyjna, specjalistyczna oferta wystawców, premiery maszyn i prezentacja innowacyjnych technologii – tak w dużym skrócie można podsumować pierwszą edycję Innoform.

Przez trzy targowe dni ofertę przedstawiło 150 firm m.in. z Polski, Niemiec, Czech, Włoch czy Szwajcarii, ale także z Chin czy Indii, reprezentujących ponad 250 producentów narzędzi oraz urządzeń z całego świata. Dużym zainteresowaniem cieszyła się Konferencja Narzędziowo-Przetwórcza zorganizowana przez Bydgoski Klaster Przemysłowy i jego członków. Uczestniczący w niej specjaliści podkreślali bardzo wysoki poziom merytoryczny wykładów oraz niezwykle interesujący zakres tematyczny. Ważnym elementem targów była też Giełda Kooperacyjna, podczas której przeprowadzono 70 spotkań pomiędzy 45 uczestnikami z Polski, Niemiec, Czech i Estonii.Organizatorów cieszą przede wszystkim bardzo pochlebne opinie wystawców.

Nie ukrywam, że targi Innoform traktujemy trochę pilotażowo. Nie zmienia to faktu, że postanowiliśmy się tutaj wystawić z tym, co mamy najlepsze w swojej ofercie. Oprócz tego, że standardowo pokazujemy co mamy do zaoferowania jak dystrybutor maszyn i urządzeń marki Haas, chcieliśmy również pokazać np. frezarkę szybkoobrotową V5 OPS Ingersoll, bardzo popularną szczególnie na rynku bydgoskim. Tutaj, na Targach, znalazła kupca. Firma Saga będzie kolejnym szczęśliwym posiadaczem maszyny OPS. Zakładam, że w przyszłym roku również wystawimy się na Targach Innoform – podsumowuje Maciej Ratyński, dyrektor sprzedaży w firmie ABPLANALP.

 

Entuzjazmu nie krył również Janusz Bąk, reprezentujący firmę A. Marciniak OT.
Jestem pod dużym wrażeniem: zarówno biorąc pod uwagę liczbę wystawców oraz zwiedzających. Frekwencja dopisała, a należy zaznaczyć, że nie ma tutaj przypadkowych osób. Na targi przyszli przede wszystkim specjaliści, fachowcy z branży. Odnotowaliśmy bardzo duże zainteresowanie naszymi produktami, było wiele konkretnych zapytań, które pewnie przełożą się na konkretne relacje biznesowe i kontrakty.

Targi Innoform komplementował także Gedeon Hoffmann z firmy KNARR Vertrieb Gmbh.

Wrażenia z udziału w imprezie przerosły moje oczekiwania. Jakość rozmów tutaj odbytych, przygotowanie klientów do tychże rozmów – nie spodziewałem się aż tak fachowych zwiedzających. Przychodzą z konkretnym problemem i tutaj znajdują jego rozwiązanie. Na pewno będziemy obecni na targach Innoform w przyszłym roku.

 Premiery branżowych innowacji

Wśród branżowych nowości oraz innowacyjnych rozwiązań prezentowanych na targach Innoform znalazły się m.in. nowe produkty firmy Wadim Plast.

Innoform to dla nas targi premier. Wśród nich wymienić należy dysze otwarte do systemów gorąco-kanałowych, które od początku do końca stworzyliśmy w naszej firmie.  Kolejna premiera to dysze z przewężką zamykaną termicznie produkcji naszego japońskiego partnera – firmy Seiki.  Ostatnią premierą jest nasz sterownik do grzanych kanałów. Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni – przede wszystkim organizacją Targów, ale także liczbą Zwiedzających i tematami, jakie do nas trafiają. Zainteresowanie naszymi produktami jest bardzo duże, co mamy nadzieję przełoży się na konkretne relacje biznesowe – mówi Urszula Drzewiecka z firmy Wadim Plast.

 

Sukces na każdym polu

Województwo kujawsko-pomorskie uznawane jest za polską dolinę narzędziową, w której funkcjonuje wiele firm produkujących narzędzia do przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz firm, zajmujących się przetwórstwem tychże tworzyw. Sam pomysł stworzenia takich targów zrodził się już wcześniej, brakowało miejsca na ich organizację. Wróciliśmy do tematu po oddaniu do użytku hali targowej. Na północy Polski takiej imprezy do tej pory nie było. To, co się tutaj dzieje pokazuje, że trafiliśmy w dziesiątkę. Bardzo pomogło nam know-how Targów w Krakowie. Mieliśmy wysokie wymagania, które krakowska firma spełniła. Sama oferta współorganizacji wystawy, przedłożona na samym początku współpracy przez Targi w Krakowie, zawierająca m.in. program promocji wydarzenia, wywarła na nas duże wrażenie. Przygotowano ją bardzo profesjonalnie, wszystko było dopięte na ostatni guzik, co przełożyło się na tak dobry efekt – podsumowuje Katarzyna Meger, Prezes Bydgoskiego Klastra Przemysłowego.

W podobnym tonie wypowiada się Grażyna Grabowska, prezes zarządu Targów w Krakowie, organizatora wykonawczego targów Innoform.

 

O sukcesie targów Innoform świadczą przede wszystkim bardzo pochlebne opinie, przekazywane nam przez wystawców i zwiedzających. Pierwsi podkreślają głównie fachowość odwiedzających stoiska gości. Tutaj nie ma przypadkowych osób, są przede wszystkim specjaliści z branży, którzy na targi przychodzą z konkretnym pytaniem i uzyskują na nie odpowiedź. Zwiedzający z kolei szczególną uwagę zwracają na mocno skonkretyzowaną ofertę firm, możliwość spotkania twarzą w twarz ze specjalistami z branży oraz … dokonanie zakupów tu i teraz.

Kolejna edycja Międzynarodowych Targów Kooperacyjnych Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego Innoform odbędzie się w dniach 17-19 kwietnia 2018 r.

Źródło: Targi Kraków

Udostępnij:

DrukujMM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również