Dlaczego obsługa serwisowa odgrywa ważną rolę w branży CNC?

© Prima Power

Udostępnij:

Na wzrost sprzedaży w przedsiębiorstwie wpływa wiele czynników tj. atrakcyjność produktu, odpowiedź na potrzeby rynku czy wysoka jakość obsługi klienta. Każdy z nich jest istotny, ponieważ składa się na całość procesu, jednak w firmach z branży CNC dostarczających maszyny i urządzenia coraz bardziej kluczowym elementem staje się właśnie obsługa klienta i związany z nią serwis. 

Oczekiwania klientów w stosunku do dostawców usług serwisowych stają się coraz większe. W jaki sposób dostawcy udoskonalają obsługę klienta i w jakie rozwiązania inwestują, aby ją ulepszyć?Wiele firm oferujących obsługę serwisową stoi przed wyzwaniem efektywnego jej zaplanowania. Biorąc pod uwagę, że populacja obsługiwanych maszyn rozproszona jest po całej Polsce, sprawna organizacja ma duże znaczenie. Poprawne ustalenie planu pracy, tak aby dystans i czas pracy serwisanta były jak najlepiej zoptymalizowane, stanowi podstawę dobrej obsługi serwisowej. W razie nagłego zgłoszenia, istotny jest stały i nieograniczony dostęp do aktualnych informacji o przebiegu prac i lokalizacji wszystkich członków zespołu.

– W przypadku wystąpienia usterki któregokolwiek podzespołu maszyny, jesteśmy w stanie natychmiast ją zlokalizować. Wiele usterek jesteśmy w stanie usunąć poprzez „teleserwis”, czyli zdalne internetowe podłączenie się do sterowania maszyny. Jeśli jednak zaistnieje potrzeba fizycznej obecności inżyniera serwisu, to dzięki takiemu połączeniu z maszyną jesteśmy w stanie w wielu przypadkach wytypować podzespoły niezbędne do wymiany – mówi specjalista od obsługi serwisowej Prima Power.

Elementy, na jakie najczęściej zwracają uwagę klienci, to poprawne wykonanie usługi, czas oczekiwania na potwierdzenie przyjazdu inżyniera serwisu, a także termin jego przyjazdu. Dlatego tak istotne jest sprawne zaplanowanie serwisu od A do Z. Aby zlecenie zostało prawidłowo wykonane, wymaga dopracowania kilku szczegółów poczynając od dokładnego opisu przez zgłaszającego zdarzenia, które miało miejsce na urządzeniu poprawnej diagnozy, wysłania odpowiednich podzespołów do klienta, a także uzyskania dostępu do historii urządzenia i jego dokumentacji.

Urządzenia w branży CNC są zazwyczaj w sposób ciągły zaangażowane w proces produkcji, dlatego każda godzina przestoju maszyny wiąże się z dużymi stratami. Jakość usługi serwisu odgrywa więc w tym przypadku ogromną rolę.

– Sprawne zarządzanie obsługą serwisową jest niezwykle ważne, zwłaszcza w branży urzędzeń CNC. Decyduje ono o wielu istotnych czynnikach, które przekładają się na wzrost sprzedaży, a co więcej na opinie klientów o firmie – mówi Roman Padewski, dyrektor zarządzający Prima Power Central Europe.Dynamiczny rozwój polskiej gospodarki wpływa na szybki rozwój wielu branż, w tym CNC. Coraz silniejsza pozycja Polski w Unii Europejskiej i postępująca globalizacja sprawiły, że polskie przedsiębiorstwa z tego sektora z sukcesem wchodzą ze swoimi produktami na rynki zagraniczne. Branża CNC przechodzi dynamiczny rozwój, którego efektem jest zależność pomiędzy sprzedażą, a jakością obsługi klienta, gdzie cena zaczyna odgrywać coraz to mniejszą rolę. Dlatego firmy zaczynają inwestować w bardziej innowacyjne narzędzia do budowania przewagi konkurencyjnej, które zapewniają nie tylko stabilność firmy na rynku, ale i przekładają się na ich wzrost sprzedaży.

Źródło: Prima Power

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również