DMG Mori jeszcze mocniej stawia na cyfryzację

© Raven Media

Udostępnij:

Tradycyjnie już na początku roku firma DMG Mori zorganizowała w fabryce Deckel Maho w bawarskim Pfronten wystawę, podczas której zaprezentowała pełen zakres kompetencji produkcyjnych z zakresu cyfrowej fabryki, integralnych rozwiązań automatyzacji oraz doskonałości technologicznej. Wisienką na torcie była światowa premiera centrum tokarskiego NTX 3000.

W halach o powierzchni wystawienniczej około 8,5 tys. m kw. na 9 tys. zwiedzających z całego świata czekało 70 zaawansowanych technologicznie maszyn, w tym zaprezentowane po raz pierwszy centrum obróbcze NTX 3000, a także innowacyjne procesy produkcyjne, takie jak produkcja dodatków uszlachetniających.Tematem przewodnim wystawy była „Droga cyfryzacji”, za pomocą której DMG Mori chce promować cyfrową transformację w budownictwie maszyn na całym świecie. DMG Mori wykorzystuje oparte na aplikacji środowisko operacyjne Celos oraz ekskluzywne cykle technologiczne i elektronarzędzia do aktywnego kształtowania produkcji cyfrowej. Do tej pory dostarczono już ponad 10 tys. maszyn wyposażonych w system Celos, a DMG Mori oferuje swoim klientom i dostawcom zintegrowane i otwarte rozwiązanie cyfrowe w postaci platformy Adamos. W niedalekiej perspektywie ponad 100 klientów zostanie podłączonych do nowej platformy IIoT, a wtedy wszystkie maszyny DMG Mori będą miały pełną łączność.

Nowa platforma serwisowa

Kolejnym kamieniem milowym w strategii cyfryzacji było przejęcie przez DMG Mori pod koniec 2017 r. spółki WERKBLiQ z Bielefeldu z 20-osobowym zespołem. WERKBLiQ oferuje niezależną od producenta platformę, w ramach której wszystkie strony zaangażowane w proces serwisowania są ze sobą połączone. WERKBLiQ umożliwia operatorom maszyn dostęp do ważnych informacji i kluczowych danych liczbowych, a wszystko to za jednym naciśnięciem przycisku w interfejsie użytkownika.

– W ten sposób cały proces konserwacji i napraw zostaje zdigitalizowany i znacznie przyspieszony – podkreśla Christian Thönes, prezes zarządu DMG Mori Aktiengesellschaft.3-letnia gwarancja na wrzeciona Master

Od wystawy w Pfronten wszystkie wrzeciona silnikowe serii Master są objęte trzyletnią gwarancją, bez żadnych ograniczeń godzinowych.

– Teraz bardziej niż kiedykolwiek, „pierwsza jakość” oznacza jakość bez kompromisów w DMG Mori – kontynuuje Thönes.

Wrzeciona Master są wyjątkowo niezawodne i mają znacznie dłuższą żywotność niż wrzeciona konwencjonalne. Po części to efekt zastosowania stali Vacrodur, która zapewnia wyjątkową sprężystość, odporność na ścieranie i stabilność temperaturową.

Udostępnij:

DrukujDariusz Łuciów
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również