Dni Otwarte w biurze B&R w Szczecinie

B&R Automatyka Przemysłowa, dni otwarte © B&R Automatyka Przemysłowa

Udostępnij:

W szczecińskim oddziale firmy B&R Automatyka  Przemysłowa odbyły się Dni Otwarte, podczas których można było wziąć udział w licznych warsztatach, prezentacjach rozwiązań automatyzacji oraz pokazach produktowych.

Wśród przybyłych gości znaleźli się lokalni klienci i partnerzy firmy B&R: seryjni producenci maszyn, firmy integratorskie, studenci, wykładowcy jak i władze Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.Dla uczestników Dni Otwartych wydarzenia najbardziej interesujące okazały się nowe technologie: mappVIEW oraz openROBOTICS. Część międzynarodowego działu rozwoju technologii mapp znajduje się w szczecińskiem biurze, dzięki temu odwiedzający mieli okazję do bezpośrednich rozmów z kierownikiem projektu.

Robot Comau Racer
Organizatorzy zaprezentowali na stanowiskach pokazowych wiele rozwiązań technologicznych, m.in. wspomnianą już koncepcję zintegrowanej robotyki openROBOTICS, która zapewnia synchroniczną pracę robotów i maszyn. Wyspecjalizowani inżynierowie podczas warsztatu przedstawili implementację podstawowych funkcji ruchu robota za pomocą koncepcji mapp Technology. Pokaz wykonano na przykładzie robota Comau Racer 3, programowanego w środowisku Automation Studio za pomocą bibliotek mapp, przy sterowaniu bezpośrednio z serwonapędu B&R.

Dni Otwarte były dobrą okazją do zapoznania się również z technologiami wizualizacji mappView wraz z nowymi panelami mobilnymi oraz zaznajomienia się z nowościami z dziedziny sterowania w tym nowej rodziny sterowników PLC X20 Compact-S. Eksperci umożliwili uczestnikom wgląd w tajniki sterowania napędami, pokazując m.in. jak zasymulować dany proces. Zagwarantowali również możliwość praktycznego poznania korzyści rozproszonego systemu sterowania APROL, docenionego Złotym Medalem podczas targów Automaticon 2017. Prezentacja tego systemu na stacji demonstracyjnej pozwoliła zainteresowanym na zapoznanie się z rzeczywistymi rozwiązaniami, dzięki którym zakłady produkcyjne i maszyny mogą znacznie zyskać na efektywności produkcji.

Dni Otwarte to wspaniała okazja i wielka szansa dla firm do poznania nowoczesnych rozwiązań automatyzacj i trendów na rynku. Staraliśmy się zaprezentować najnowsze produkty z oferty B&R wraz z praktycznymi zastosowaniami – podsumował dyrektor regionalny biura B&R w Szczecinie, Piotr Huryń.

Spotkanie zorganizowane w Szczecinie było również okazją do bezpośrednich rozmów z inżynierami B&R na co dzień mającymi kontakt z innowacyjnymi systemami automatyzacji stosowanymi w przemyśle. Swobodna i kameralna formuła spotkania zapewniała gościom nieskrępowany dostęp do wiedzy, a także wymianę doświadczeń i opinii.

B&R od lat stara się być bardzo blisko klientów, za co jest ceniony na rynku, a Dni Otwarte są tego doskonałym przykładem – podkreślił obecny podczas wydarzenia Paweł Łoś, General Manager B&R Automatyka Przemysłowa.

Źródło: B&R Automatyka Przemysłowa

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również