Dni Technologii firmy Trumpf

Preview
Raven Media sp. z o.o.
Reklama
Reklama

14-15 września, w siedzibie polskiego oddziału firmy Trumpf w Warszawie, już po raz kolejny odbyły się Dni Technologii.

Firma Trumpf specjalizuje się w nowych technologiach i oferuje rozwiązania w dziedzinie obrabiarek, techniki laserowej i energoelektorniki. Podczas dni otwartych, jej warszawską siedzibę odwiedziło ponad 200 osób, w tym głównie klientów.

Reklama

W holu siedziby firmy, czekały na nich jej najnowsze maszyny, m.in: TruLaser Center 5030, TruPunch 5000, TruBend 7036, TruLaser Tube 5000, TruBend 5130 oraz TruMark Station 3000. Odwiedzający mogli przyjrzeć się im z bliska, zobaczyć w akcji oraz porozmawiać z konsultantami technicznymi i handlowcami.

 Największym zainteresowaniem cieszyło się stoisko z najmniejszą ze wszystkich maszyn - TruMark Station 3000. To laser znakujący, który oprócz metali obrabia także wiele innych materiałów, jak tworzywa sztuczne, szkło, krzem, ceramika czy substancje organiczne. Przy jego użyciu, na prezentach ufundowanych przez Trumpf, uczestnicy mogli wygrawerować swoje imię i nazwisko lub każdy dowolny tekst.

Dla gości przygotowano również serię tematycznych spotkań i prezentacji, prowadzonych przez pracowników firmy Trumpf, które odbywały się w dwóch salach. Oprócz pokazów wycinarki laserowej TruLaser Center 7030, określanej przez Trumpf jako „rewolucyjnej” i maszyn z serii Tube, do laserowej obróbki i profili, odwiedzający mogli przyjrzeć się prezentacji działu części zamiennych i narzędzi oraz dowiedzieć się więcej o procedurach ich zamawiania, a także zapoznać się z organizacją serwisu i obejrzeć pokaz telediagnozy.

Poruszanych tematów było jednak więcej, a wśród nich: „Źródła laserowe do różnych aplikacji”, „Systemy laserowe 3D do cięcia i spawania”, „Drukarka 3D w cyklu produkcyjnym”, „Kierunki rozwoju znakowania laserowania” czy „Systemy sterowania produkcją”.

Reklama

O firmie Trumpf

Trumpf GmbH + Co. KG jest liderem wśród producentów maszyn do obróbki plastycznej blachy. Holding skupia ponad 70 firm siostrzanych i oddziałów reprezentujących grupę we wszystkich europejskich krajach, w Ameryce Północnej i Południowej, Korei Południowej oraz Azji.

Grupa zatrudnia ok. 12 tys. pracowników na całym świecie, z tego 400 osób w Polsce. Fabryki Trumpf produkujące maszyny i narzędzia znajdują się m.in. w Niemczech, Szwajcarii, Austrii, Francji, Polsce, Czechach, USA, Chinach i Japonii.

W ubiegłym roku obrotowym 2016/2017 holding odnotował 10,8 proc. wzrost obrotów - z 2,8 na 3,1 mld euro (dane na dzień 30.06.2017 r.). Grupa odnotowuje największe wzrosty na rynkach w Niemczech, Korei Południowej, Holandii i Włoszech.

Od 2003 r. polski oddział firmy bardzo aktywnie włączył się w sprzedaż wyrobów grupy Trumpf, kładąc nacisk na usługi serwisowe i jak najlepszą obsługę posprzedażną swoich klientów. Trumpf Polska stara się przedstawiać swoim klientom najlepsze rozwiązania techniczne, które poprawią ich konkurencyjność. Prezentuje możliwości zastosowania blach w różnych konstrukcjach, nawet w takich, które były wcześniej wykonywane w technice wiórowej.

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama