Do Lotos Kolej trafi innowacyjny symulator SIM Factor

Lotos kolej, SIM Factor, symulator lokomotywy, szkolenie, maszyniści © Lotos

Udostępnij:

Lotos Kolej podpisała umowę z firmą SIM Factor na dostawę pełnozakresowego symulatora lokomotywy Dragon 2. Na mocy  porozumienia oferta ośrodka szkolenia maszynistów gdańskiej spółki zostanie wzbogacona w listopadzie.

Nowoczesny symulator lokomotywy Dragon 2 będzie dużym ułatwieniem procesu szkolenia maszynistów. Spółka Lotos Kolej, która w swojej flocie posiada już lokomotywy E6ACTa Dragon 2, poprawi bazę swojego ośrodka szkoleniowego. Będzie mogła efektywniej sprawdzać i rozwijać umiejętności zarówno swoich maszynistów, jak i działać komercyjnie na rynku kolejowym.


Umowa pomiędzy stronami obejmuje dostawę kompletnego stanowiska symulacyjnego z zakresem widoczności 180 stopni, umieszczonego w immersyjnej kabinie opartej na ruchomej platformie 6DOF. Urządzenie wyposażone jest w specjalistyczne oprogramowanie skorelowane z oprzyrządowaniem kabiny oraz posiada stanowisko instruktora. W zamówionej wersji symulator oferować będzie możliwość prowadzenia szkoleń w przedmiocie ekologicznego prowadzenia lokomotywy – eco driving. Porozumienie zakłada dostawę symulatora w listopadzie 2019 r., a wartość umowy opiewa na kwotę ponad 1,5 mln zł.

Całość rozwiązania będzie zbudowana na autorskim oprogramowaniu symulacyjnym SIM Factor. Jest to kolejny projekt symulatora kolejowego realizowany w Polsce, w całości oparty o krajowe rozwiązania technologiczne.


TOP w kategorii
Źródło: Grupa Lotos

Udostępnij:

Drukuj

MMChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również