Docisk klinowy z dodatkowym zabezpieczeniem

Preview
Hilma-Roemheld
Reklama
Reklama

Firma Hilma-Roemheld wprowadza do swojej oferty nowy typ hydraulicznego docisku klinowego do mocowania narzędzi w prasach przeznaczony do narzędzi z krawędzią skośną.

Nowy typ docisku wyposażony jest w specjalny klin z zabezpieczeniem zapobiegającym odmocowaniu narzędzia w przypadku spadku ciśnienia zasilania. Dodatkowo posiada on system kontroli pozycji. Zwarta kompaktowa obudowa pozwala zaś na łatwy montaż.

Reklama

Docisk składa się z siłownika hydraulicznego oraz obudowy prowadzącej, w której osadzony jest klin mocujący z krawędzią zabezpieczającą służący do mocowania na powierzchniach skośnych o kącie 20°.

W przypadku spadku ciśnienia specjalna krawędź zabezpieczająca znajdująca się na końcu klina dopasowana do krawędzi narzędzia względnie dodatkowego adaptera w narzędziu utrzymuje narzędzie co stanowi znaczne podniesienie poziomu bezpieczeństwa pracy. Ponadto o właściwym położeniu klina dociskającego informuje system kontroli. Firma Hilma-Roemheld oferuje dociski klinowe o sile mocowania od 25 do 1250kN do prostych i skośnych krawędzi.

Reklama

Źródło: Hilma-Roemheld, Inmet-BTH

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama