Dociskacze poziome z blokadą otwarcia

© Elesa+Ganter

Udostępnij:

Elesa+Ganter wprowadziła na rynek dociskacze przeznaczone do zastosowań w urządzeniach i maszynach narażonych na drgania.

Nowe produkty noszą oznaczenie GN 820.3 i GN 820.4 i zostały skonstruowane w taki sposób, by uniemożliwić przypadkowe otwarcie. Specjalny mechanizm wbudowany w dociskacze blokuje się automatycznie podczas zamykania. Otwarcie go jest możliwe tylko po świadomym zwolnieniu mechanizmu blokady.Nowe serie dociskaczy z blokadą bezpieczeństwa bazują na jednym z najpopularniejszych modeli dociskaczy poziomych GN 820, który został dodatkowo wyposażony w system zabezpieczający przed otwarciem na skutek nieumyślnego działania lub silnych drgań. Otwarcie dociskacza jest możliwe dopiero po zwolnieniu zaczepu bezpieczeństwa. Służy do tego przycisk mechanizmu znajdujący się pod ramieniem dźwigni dociskacza. Konstrukcja mechanizmu umożliwia wygodną obsługę dociskacza przy pomocy jednej ręki. Dodatkowo specjalny kształt rękojeści dźwigni chroni operatora przed zranieniem (przytrzaśnięciem dłoni).

Serię GN 820.3 różni od GN 820.4 jedynie sposób mocowania. W pierwszym przypadku dociskacz posiada przylgę poziomą, zaś w drugim pionową. Każdy model jest dostępny w wykonaniu NL (rozwidlone ramię mocujące) oraz PL (pełne ramię mocujące).

Elementy konstrukcyjne dociskaczy są wykonywane z tłoczonej stali C10, stali hartowanej i ocynkowanej (pasywacja niebieska) lub ze stali nierdzewnej AISI 304 – oznaczenie NI.

Dociskacze poziomie z blokadą bezpieczeństwa - materiał wideo:

Źródło: Elesa+Ganter

Udostępnij:

Drukuj
MM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również