Dodatkowe miliony na europejskie innowacje

©

Udostępnij:

W ramach wspólnych wysiłków UE na rzecz rozwiązania kryzysu związanego z pandemią Covid-19 Europejski Instytut Innowacji i Technologii (EIT) uruchomił „Inicjatywy reagowania kryzysowego EIT”. Rada Zarządzająca EIT przeznaczy 60 mln euro dodatkowego finansowania dla innowatorów dostarczających rozwiązania, które mogą okazać się pomocne w przeciwdziałaniu obecnej sytuacji i zapobieganiu jej negatywnych skutków.

Dodatkowe finansowanie pozwoli na uruchomienie nowych inicjatyw w ramach „projektów reagowania na pandemię” i będzie wspierać wysoce innowacyjne startupy, przedsiębiorstwa typu scale-up i MŚP o kluczowym znaczeniu dla szybkiego ożywienia gospodarki.

W czasach kryzysu, w jakim jesteśmy dzisiaj, musimy zadbać o to, aby zasoby były ukierunkowane na szybkie dostarczanie wyników. Zapewniamy, że wsparcie finansowe zostanie zwiększone i wypłacone szybciej tym, którzy pracują nad najbardziej obiecującymi rozwiązaniami związanymi z walką z Covid-19. Dzięki inicjatywie reagowania kryzysowego EIT innowatorzy w UE skorzystają z dodatkowego wsparcia, które pomoże im przezwyciężyć tę niespotykaną sytuację i pozwoli dostarczać innowacyjne rozwiązania dla Europy i jej obywateli – powiedziała Mariya Gabriel, europejska komisarz ds. innowacji, badań, kultury, edukacji i młodzieży, odpowiedzialna za EIT.


Nowa inicjatywa EIT składa się z dwóch głównych ścieżek działań, które mają być realizowane przez społeczności w całej Europie.

Instrument wsparcia przedsięwzięcia: Kryzys Covid-19 w ogromnym stopniu wpłynął na start-upy, spółki typu scale-up oraz małe i średnie przedsiębiorstwa, sprawiając, że muszą one mierzyć się z problemami związanymi z bieżącą płynnością finansować. Dodatkowe wsparcie EIT ma pomóc wysoce innowacyjnym przedsięwzięciom przetrwać kryzys, a nawet przyspieszyć ich rozwój.

Projekty reagowania na pandemię: bardziej niż kiedykolwiek potrzebne są innowacje i nowe rozwiązania, aby rozwiązać obecny kryzys i zapobiec jego ponownemu pojawieniu się. Innowatorzy są mobilizowani do tworzenia rozwiązań do walki z pandemią, zarówno pod względem bezpośredniej opieki zdrowotnej, jak i znacznie szerzej reagujących na skutki obecnego kryzysu.


TOP w kategorii
Finansowanie w wysokości 60 mln euro może wzmocnić innowacje w dziedzinie ochrony zdrowia, zmian klimatycznych, cyfryzacji, żywności, zrównoważonej energii, mobilności w mieście oraz produkcji i surowców.

Źródło: EIT; źródło zdjęcia: Pixabay – martaposemuckel

Udostępnij:

Drukuj

MMChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również