Dolnośląski Park Innowacji i Nauki oficjalnie otwarty

Preview
Reklama
Reklama

Politycy, urzędnicy, naukowcy i przedsiębiorcy wzięli w dniu wczorajszym udział w uroczystości oficjalnego otwarcia parku technologicznego z inkubatorem przedsiębiorczości i technologicznym we Wrocławiu.Nowo otwarta instytucja ma pomagać przedsiębiorcom w kontakcie z nauką i pośredniczyć w komercjalizacji prac badawczo-rozwojowych oraz wdrażana innowacyjnych rozwiązań i technologii w przedsiębiorstwach.

Spotkanie otworzył gospodarz DPIN - prezes zarządu, Edward Chlebus, który opowiedział o dotychczasowej działalności parku, podkreślając rolę realizowanych tu 17 projektów współfinansowanych z środków unijnych oraz opowiedział o planach. - Odpowiadając na pytanie czym DPIN chce się zajmować, odpowiadam: wszystkim. Nasz park ma być platformą organizacyjną i technologiczną, która umożliwi przedsiębiorcom i naukowcom realizację ich celów. Naszym zaś celem jest „przewodzenie w technologii” czyli poszukiwanie nowych rozwiązań i ich implementacja w przedsiębiorstwach, w pierwszej kolejności lokalnie, aby na późniejszym etapie działać w środowisku międzynarodowym.

Reklama

Gościem specjalnym uroczystości była podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju, Ewa Wendel oraz podsekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji i Szkolnictwa Wyższego, prof. Jacek Guliński. Minister Wendel mówiła przede wszystkim o nowej perspektywie finansowania projektów unijnych w ramach programu operacyjnego Horizon 2020, podkreślając rolę parków technologicznych w inwestowaniu ogromnych środków unijnych. - Takie miejsca jak Dolnośląski Park Innowacji i Nauki, który stawia sobie za zadanie pośredniczenie pomiędzy przemysłem a nauką, idealnie wpisuje się w cele nowej perspektywy finansowej, zwłaszcza programu operacyjnego Inteligentny Rozwój, w którym pieniądze dedykowane są na cały proces związany z komercjalizacją wyników prac badawczo-rozwojowych, bez względu na etap tych prac - czy to będzie pomysł czy komercjalizację.

Minister Guliński, nawiązując do roli nauki w procesie budowania gospodarki opartej na wiedzy podkreślił, że nauka pełni w nim rolę służebną wobec gospodarki - jej zadaniem jest dostarczać nowych rozwiązań organizacyjnych i technologicznych przedsiębiorstwom.

Reklama

W uroczystości wzięli udział również Wojewoda Dolnośląski i Marszałek Województwa Dolnośląskiego, przedstawiciele krajowych i regionalnych instytucji związanych z wspieraniem innowacyjności oraz przedsiębiorczości, przedstawiciele niemal wszystkich uczelni wyższych we Wrocławiu, a także przedsiębiorcy - od mikroprzedsiębiorstw po globalne koncerny.

Część oficjalną zamknęło uroczyste przecięcie wstęgi.

Dodatkowe informacje:
http://www.dpin.pl/

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama