Drukarki 3D OMNI3D na światowych rynkach

OMNI3D

Miniony rok dla OMNI3D to obecność na międzynarodowych targach, prezentacja zastosowań drukarki 3D Factory 2.0 i kolejnych ulepszeń w zakresie druku 3D. To również poszerzenie bazy resellerów i realizacja zamówień dla globalnych marek m.in. branży motoryzacyjnej, czy elektronicznej. To także efektywna współpraca naukowa i stabilne partnerstwo z uczelniami.

W listopadzie OMNI3D uczestniczyło po raz kolejny w największych targach druku 3D na świecie, czyli Formnext we Frankfurcie. Tutaj, na firmowym stoisku, na gościach wrażenie robiła drukarka Factory 2.0 ważąca 180 kg, która była podwieszona na wydrukowanym wcześniej haku z materiału CF-PA 12 z dodatkiem włókna węglowego. Na finałowych dla OMNI3D ubiegłorocznych targach zaprezentowano również tańszą wersję drukarki Factory 2.0 - Omni 500 Lite stworzoną z myślą o podmiotach wykorzystujących druk 3D głównie do prototypowania oraz przygotowania narzędzi produkcyjnych ze względu na ograniczenia materiałowe w obszarze wytrzymałości i temperatur.

- Chcemy upowszechniać druk 3D, przedstawiać jego szerokie zastosowanie i możliwości jakie stwarza dla rozwoju podstawowej działalności naszych klientów. Stąd na targach we Frankfurcie premiera drukarki, która będzie optymalnym rozwiązaniem łączącym nowoczesne rozwiązania z ekonomiką. Podstawowe funkcje drukarki takie jak autopoziomowanie stołu roboczego, wysokotemperaturowe głowice drukujące, czy duże pole robocze zostały zachowane. Dodatkowo wprowadziliśmy moduły komunikacji i zarządzania zdalnego oraz możliwość stworzenia farmy drukarek - tłumaczy Paweł Robak, CEO OMNI3D.

Firma wzięła także udział w kieleckich Dniach Druku 3D, 3D PRINT w Lionie, TCT Show w Birmingham oraz krakowskiej Printed Conference.

Przełom na rynku
Technologia druku 3D rozwija się bardzo dynamicznie. Obszary, w których można zastosować jego rozwiązania są ogromne, żeby nie powiedzieć niewyczerpane. Rok 2018 dla OMNI3D to nie tylko udział w najważniejszych wydarzeniach branżowych. To również pozyskanie dofinansowania z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na opracowanie pionierskiego multifunkcyjnego robota drukującego w technologii 3D FFF. Całkowity koszt realizacji projektu: 13 702 787,67 zł. Firma pozyskała dofinansowanie w kwocie 9 982 366,26 zł. Projekt będzie realizowany do końca września następnego roku.

- Projekt zgłoszony przez OMNI3D został oceniony na maksymalną liczbę punktów. Zdobyliśmy pierwsze miejsce spośród ponad 300 wniosków, co wskazuje na wysoki stopień przygotowania i innowacyjności naszego projektu. Celem projektu jest opracowanie innowacyjnych materiałów i technologii druku 3D FFF opartych na nanoceramikach, grafenie oraz materiałach kompozytowych. Zastosowanie ramienia robotycznego umożliwi zdecydowany wzrost wytrzymałości elementów drukowanych oraz automatyczny post-procesing wydruków, co przełoży się na skrócenie czasu i kosztu obiektów, które mają być finalnymi. Przyszłe wydruki spełnią wysokie wymagania stawiane przez przemysł zbrojeniowy, lotniczy czy kosmiczny - tłumaczy Krzysztof Kardach, szef technologii wydruku.

Dokładny tytuł projektu zgłoszonego przez firmę to „Opracowanie pionierskiego multifunkcyjnego robota drukującego w technologii 3D FFF posługującego się zintegrowanym ramieniem robotycznym operującym w 7 stopniach swobody oraz nowatorskimi autorskimi filamentami w celu uzyskania w drukowanych modelach wytrzymałości pozwalającej na zastosowanie ich w przemyśle zbrojeniowym, lotniczym i kosmicznym”.

Źródło: Omni3d

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę