Duża inwestycja Vistal Gdynia w Norwegii

Preview
Vistal Gdynia
Reklama
Reklama

Vistal Gdynia, wiodący producent wielkogabarytowych, specjalistycznych konstrukcji stalowych, realizujący kontrakty dla klientów w kraju i na rynkach zagranicznych, po zakończeniu etapu przygotowawczego – uzgodnień technicznych i projektowych, rozpoczął kolejny etap realizacji kontraktu polegający na wytwarzaniu konstrukcji stalowej nowego mostu w północnej Norwegii.

Kontrakt został pozyskany w konsorcjum z norweskim graczem HAK Entreprenør AS w ramach przetargu publicznego ogłoszonego na rynku norweskim w 2016 r. Łączna wartość umowy to 161,6 mln zł netto (332,5 mln NOK netto). Wartość wynagrodzenia z ww. kontraktu przypadająca na Vistal Gdynia SA to 83,2 mln zł netto. Oficjalne otwarcie nowego mostu planowane jest na sierpień 2019 r.

Reklama

Kontrakt pn. „Projekt E6 Tana Bru” polega na rozbiórce starego mostu i budowie nowego wraz z drogą. Projekt realizowany będzie w północnej Norwegii, w pobliżu przylądka Nordkapp. Most nad rzeką Tana Bru to centralny punkt węzłowy w okręgu Øst-Finnmark i największy most w tym regionie.

Most będzie miał 14 m szerokości a całkowita długość to 260 m. Rozpiętość przęsła wynosić będzie 234 m.

Reklama

Generalne wykonawstwo jest jednym z filarów strategii rozwoju Grupy Vistal. Przystąpienie do tej fazy realizacji kontraktu i wizyta naszego norweskiego konsorcjanta w Gdyni jest dla nas bardzo ważnym wydarzeniem. Pozyskanie tak prestiżowego kontraktu to efekt wielu lat pracy, nakładów inwestycyjnych i zdobywania doświadczenia w generalnym wykonawstwie w Polsce. Jest to dla nas kolejne ciekawe wyzwanie inżynieryjne. Posiadamy odpowiednie zaplecze technologiczne i specjalistyczne know-how by móc realizować tak duże i złożone projekty na potrzeby nawet najbardziej wymagających rynków, takich jak np. Skandynawia. Do budowy mostu użyjemy 2700 ton stali. To gigantyczna konstrukcja, która następnie zostanie przetransportowana na północ Norwegii drogą lądową oraz morską – mówi Ryszard Matyka, Prezes Zarządu Vistal Gdynia SA.

Źródło: Vistal Gdynia

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama