Duże przejęcie w sektorze hydroizolacji

Izohan © Izohan

Udostępnij:

7 kwietnia br. dwóch wiodących producentów z sektora hydroizolacji połączyło swoje siły. Działająca w strukturach Grupy Atlas spółka Izohan zakupiła udziały spółki Izolex. 

Dzięki zawartej umowie firmy, które dotychczas działały równolegle, stają się jedną organizacją z ugruntowaną pozycją na rynku chemii budowlanej. Jednocząc siły Izohan i Izolex, posiadają największy potencjał produkcyjny  w branży, operując profesjonalną wiedzą i ponad 25-letnim doświadczeniem. Bezpośrednim efektem konsolidacji obu spółek będzie zwiększenie potencjału badawczo-rozwojowego i możliwość oferowania klientom najszerszego w Polsce portfolio produktowego w zakresie szeroko pojętej hydroizolacji.Jesteśmy dumni z integracji spółek i mamy zamiar dalej rozwijać wszystkie marki handlowe. Proces konsolidacji pozwoli w pełni wykorzystać wysoki potencjał zespołów. To także nowe możliwości dla firmy oraz naszych kontrahentów w Polsce i zagranicą – komentuję Paweł Ziembiński, prezes zarządu Izohan sp. z o.o. – Wspomniana transakcja to kolejny milowy krok w rozwoju Izohanu. Jesteśmy częścią Grupy Atlas – jednej z najstabilniejszych i najbardziej rozpoznawalnych grup produkujących chemię budowlaną w Europie. Ponad 10-letnia obecność w strukturach Grupy pozwoliła nam rozbudować zakład produkcyjny w Pomieczynie oraz dokonać zakupu marek Izolmat i Nexler. Obecne połączenie Izohanu i Izolexa przeniesie obie firmy na kolejny poziom jakości wyrobów i usług na rynku hydroizolacji.Źródło: Izohan

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również