Duży spadek produkcji przemysłowej w Niemczech

W Niemczech w sierpniu produkcja przemysłowa spadła miesiąc do miesiąca o 4,0%, podczas gdy w poprzednim miesiącu zanotowano wzrost o 1,6%. To największy spadek od stycznia 2009 r. "Przemysł przechodzi słabszą fazę" - ocenia resort gospodarki Niemiec.

Wolniejszy wzrost gospodarczy w strefie euro – największym rynku eksportowym Niemiec – i napięcie polityczne w stosunkach z Rosją negatywnie wpływają na zaufanie niemieckich inwestorów i konsumentów. To powoduje, że niemiecka gospodarka traci rozpęd. – Niemiecka gospodarka będzie w II połowie 2014 r. rozwijać się raczej słabo – ocenia Ralph Soleveen, ekonomista Commerzbank we Frankfurcie. I dodaje: – W sytuacji słabego trendu w zamówieniach w przemyśle nie można oczekiwać też dużej poprawy w IV kwartale br.

Produkcja przemysłowa spadła w sierpniu o 2,8% rdr, po uwzględnieniu dni roboczych, podczas gdy poprzednio wzrosła o 2,7%, po korekcie. Analitycy oczekiwali spadku tylko o 0,5%. Ponadto zamówienia w niemieckim przemyśle spadły w sierpniu o 5,7% mdm. To największy spadek od 2009 r.


MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.