Dwie nowe geometrie wierteł Crownloc Plus

©

Udostępnij:

Firma Seco rozszerzyła ofertę niezwykle bezpiecznych i efektywnych wierteł z rodziny Crownloc Plus, wprowadzając na rynek dwie nowe geometrie. Najnowsze geometrie, M i L, wnoszą do rodziny wierteł z wymiennymi końcówkami, znanej z dużej odporności na ścieranie przy różnych rodzajach materiałów, odpowiednio zwiększoną ostrość krawędzi i kontrolę wióra.

W geometrii M zastosowano łatwo skrawającą końcówkę wiertła, minimalizującą generowanie ciepła i zapewniającą wysoką, przewidywalną trwałość ostrza w wymagających operacjach wiercenia otworów w stopach żaroodpornych, tytanie, stopach tytanu i stali nierdzewnej. Geometria jest wyposażona w podstawową powłokę TiAIN i powłokę TiN, charakteryzującą się niskim tarciem i zapobiegającą narostowi materiału na krawędzi. Substrat mikroziarnisty 10% zwiększa bezpieczeństwo oraz ciągliwość krawędzi skrawającej geometrii.Geometria L oferuje płaską konstrukcję z punktem centralnym 140 stopni, co zapewnia optymalną kontrolę wióra i wysoki poziom bezpieczeństwa podczas wiercenia w materiałach ciągliwych o długich wiórach, takich jak stal węglowa. Podwójna łysinka stabilizuje proces wiercenia, wspomagając wymagające zastosowania, na przykład wyjścia kątowe. Konstrukcja geometrii o 180-stopniowym kącie sprawdza się także w operacjach pogłębiania związanymi z łbami wkrętów.

Geometrie M i L są dostępne w zakresie średnic od 12 do 19,9 mm i głębokości skrawania 3xD, 5xD i 8xD przy szerokości tolerancji IT9 i IT10. Co więcej, jak w przypadku wszystkich wymiennych końcówek, wyeliminowane zostały koszty ponownego ostrzenia i ustawiania.Trwałe, polerowane korpusy wierteł Crownloc Plus oferują szerokie i głębokie rowki oraz wytrzymałe systemy mocowania. W celu uzyskania najlepszych wyników firma Seco zaleca stosowanie tych produktów z następującymi uchwytami: uchwyty hydrauliczne Weldon DIN 1835 B/DIN 6535 HB, typ 5834 (tylko chwyty cylindryczne i –R1) i uchwyty typu 5630 Shrinkfit (tylko chwyty cylindryczne i –R1).

Więcej informacji: www.secotools.com/crownlocplus

Udostępnij:

DrukujMM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również