Dziesięć monitorów LENOVO THINKVISION posiada certyfikat EPEAT GOLD

©

Udostępnij:

Kolejny monitor z serii ThinkVision firmy LENOVO dołączył  do gamy modeli odznaczonych certyfikatem EPEAT Gold. ThinkVision L200p Wide to już dziesiąty monitor Lenovo, który otrzymał to niezwykle prestiżowe odznaczenie. Firma Lenovo jest jedynym producentem komputerów na świecie, który posiada w swojej ofercie monitory odznaczone certyfikatem EPEAT Gold.

Electronic Product Environmental Assessment Tool (EPEAT), czyli narzędzie do oceny środowiskowej produktów elektronicznych, to jedno z najbardziej prestiżowych
i pożądanych odznaczeń ekologicznych w branży technologicznej. Poziom złoty (Gold) certyfikatu oznacza, że producent spełnił najwyższe wymogi odpowiedzialności ekologicznej wg kryteriów określonych przez tę organizację.
„Lenovo wyznacza kierunki w zakresie ekologicznych rozwiązań stosowanych
w wyświetlaczach, wprowadzając pełną rodzinę monitorów spełniających wymogi certyfikatu EPEAT Gold, a także bardziej energooszczędne modele 17-calowe (L174)
i panoramiczne 19-calowe (L197wide) w popularnych liniach produktowych"
- powiedział Tom Shell,wiceprezes globalnego działu wyświetlaczy Lenovo. Najnowszym uzupełnieniem linii monitorów spełniających kryteria EPEAT Gold jest 20-calowy model ThinkVision L200p Wide odznaczający się znakomitymi parametrami. Urządzenie pracuje w rozdzielczości 1680 x 1050 pikseli (WSXGA+), charakteryzuje się czasem reakcji 5ms, kontrastem 1000:1 oraz maksymalną jasnością równą 300cd/m2. Jako model zaawansowany konstrukcyjnie, monitor ten został wyposażony w złącza VGA i DVI z obsługą HDCP, a także w specjalną podstawkę, dzięki której można go przechylać, obracać i odchylać oraz regulować jego wysokość w górę i w dół o 110 mm. Aby otrzymać certyfikat EPEAT Gold Monitor ThinkVision L200p Wide musiał spełnić 23 obowiązkowe kryteria środowiskowe, które obejmowały m.in. eliminację materiałów szkodliwych dla środowiska, czas życia produktu, energooszczędność  i wydajność. Dodatkowo monitor musiał być pomyślnie zweryfikowany pod kątem ponad trzech czwartych różnych kryteriów opcjonalnych, takich jak np. zastosowanie do jego produkcji ponad 25% plastiku pochodzącego z recyclingu. Model ThinkVision L200p Wide jest również zgodny ze standardami EnergyStar 4.1 oraz TCO 03. Nowy monitor Lenovo ThinkVision L200p Wide będzie stopniowo wprowadzany  do sprzedaży od drugiej połowy maja 2008 r. poprzez sieć Partnerów Biznesowych Lenovo.www.lenovo.pl  

Udostępnij:

Drukuj
Aneta Głodowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również