EAGLE prezentuje laser Fiber o mocy 12 kW w akcji

Preview
Eagle
Reklama
Reklama

Stawiając na ciągły rozwój swoich produktów, firma Power - Tech wprowadziła na rynek nową głowicę do cięcia laserem Fiber. Poznajcie EAGLE eVa, zaprojektowaną z myślą o najbardziej wymagających klientach, z którą firma wychodzi naprzeciw oczekiwaniom przemysłu obróbki stali i oferuje najbardziej innowacyjne rozwiązanie na rynku. To pierwsze i jak dotąd jedyne na świecie urządzenie, które może pracować z mocą 12 kW. Oferuje automatyczną zmianę ogniskowania oraz automatyczną zmianę średnicy skupienia wiązki na materiale bez elementów ruchomych wewnątrz.

Proponowana głowica, wyposażona w zestaw soczewek, umożliwia dowolną zmianę wspomnianych parametrów, a to oznacza:

  • kilkukrotnie szybsze cięcie różnych materiałów,
  • poszerzenie spektrum możliwości obrabianych materiałów,
  • konkurencyjne koszty produkcji oraz wyjątkowa wydajność, które zostały osiągnięte przez zastosowanie odpowiednich materiałów (polimerobeton, włókno węglowe).
Reklama

Po pierwsze: postęp
Należy podkreślić, że niezmiernie trudne jest skonstruowanie wycinarki laserowej o mocy 12 kW. Szczególnie, jeżeli mowa o dynamicznych i wydajnych maszynach. Rozwiązanie tego typu musi być lekkie, ergonomiczne i zapewniające idealną czystość optyce. Ostatni parametr jest fundamentalny dla prawidłowego działania optyki zainstalowanej w głowicy tnącej, szczególnie przy dużych mocach sięgających 12 kW.

Nowatorstwo i innowacyjność urządzenia przejawia się tym, że inaczej niż istniejące konstrukcje, jest jednocześnie osią Z i składa się z dwóch, a nie jednego korpusu. Natomiast korpusy są względem siebie zamontowane ruchomo w 3 osiach i połączone ze sobą elastycznym mieszkiem. Takie rozwiązanie pozwoliło na osiągnięcie szczególnych cech głowicy przy szerokich funkcjonalnościach.

Co najważniejsze: cała optyka urządzenia jest nieruchoma i wewnątrz głowicy nie ma żadnych elementów ruchomych. Pozbycie się wszystkich napędów z głowicy i wszystkich ruchomych elementów pozwala na zachowanie czystości w głowicy. Za sprawą tego rozwiązania można z powodzeniem przenosić moce nawet do 12 kW bez ryzyka uszkodzenia. Dodajmy do tego fakt, że taka konstrukcja urządzenia wpływa pozytywnie na trwałość i bezawaryjność.

Preview

Powiązane firmy

Reklama

Po drugie: wydajność
Głowica tnąca EAGLE eVa przynosi wiele korzyści, a jej wpływ na wydajność wycinarki jest niepodważalny. Zakres obróbki blach takiego systemu to od 0,5mm grubości blachy do 60mm (maszyny konkurencji max do 30mm). Prędkość cięcia blachy czarnej o grubości 5 mm to 20 m/min, co jest dwukrotnym wzrostem prędkości cięcia w stosunku do istniejących dzisiaj laserów 6 – 8 KW.

Projekt głowicy został tak opracowany, aby jej waga była mniejsza od konkurencyjnych urządzeń. Podczas planowania tej konstrukcji jej twórcom zależało na tym, aby uzyskać maksymalnie ergonomiczne i funkcjonalne urządzenie. Dzięki spadkowi masy podniesiona została wydajność i dynamika całego systemu.

Poprzez innowacje do przyszłości
Głowica laserowa EAGLE eVa jest najnowocześniejszym rozwiązaniem w dziedzinie cięcia laserem Fiber na świecie. Zarówno pod względem konstrukcji mechanicznej oraz możliwości wysokości przenoszonej mocy wyprzedza konkurencyjne rozwiązania. Jest to urządzenie nowatorskie, które łączy w sobie zalety wydajności, zwiększając produktywność i potencjał maszyny.

Połączenie dwóch technologii: łożysk pneumatycznych i innowacyjnej w skali świata konstrukcji EAGLE eVa pozwoliło stworzyć najwydajniejszą i najdokładniejszą wycinarkę laserową na świecie. Pierwszą maszynę wyposażoną w źródło lasera Fiber o rekordowej mocy 12 kW.

Źródło: Eagle

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama