EAGLE produkuje wycinarki laserowe z komponentów rodem z F1

Eagle

Power-Tech, producent wycinarek laserowych EAGLE, produkuje swoje maszyny w oparciu o najlepsze, dostępne komponenty na rynku. Wyjątkowość tych urządzeń polega na tym, że są projektowane bezkompromisowo z wykorzystaniem podzespołów oraz komponentów z najwyższej półki. Dlatego też ich produkty można bez wahania nazwać "jakością F1" w przemyśle obróbki stali i metali kolorowych.

Produkcja oraz sprzedaż wycinarek laserowych to niełatwa branża i zdominowana przez największych graczy. Bez wątpienia, aby się w niej wybić ponad konkurencję, trzeba zaoferować klientowi coś wyjątkowego. EAGLE to stosunkowo młoda marka, ale o ugruntowanej pozycji, która od samego początku inwestowała w innowacyjność oraz oferowała najwyższy standard wykonania. Przejawiało się to nie tylko w oferowanej mocy lasera fiber (jako pierwsi na świecie wprowadzili laser fiber 12kW), ale również w kompleksowej konstrukcji maszyn. W celu zrozumienia produktu należy pamiętać, że system do cięcia laserowego składa się z wielu kluczowych komponentów, których najwyższa jakość gwarantuje użytkownikowi maksymalną wydajność.

Powiązane firmy

Eagle Lasers

Zacznijmy zatem od bazy maszyn do obróbki stali – korpusu, na podstawie którego jest skonstruowana. Obecnie oferowane na rynku korpusy wykonane są ze stali, którą cechuje wysoki współczynnik wzrostu temperatury. Korpusy EAGLE zbudowane są z polimerobetonu, który tłumi drgania 100 razy lepiej, konsekwencją czego są dokładności cięcia podczas produkcji oraz możliwość dynamicznych ruchów maszyny. Dodatkowo bardzo szybkie przemieszczanie trawersy powoduje powstawanie drgań, które niewytłumione odpowiednio szybko wprowadzają maszynę w rezonans przyspieszając jej zużycie. W efekcie zastosowanie polimerobetonu gwarantuje solidność konstrukcji, stabilność maszyny podczas pracy i wymaganą jakość.

Drugim, równie istotnym elementem wycinarek laserowych jest zmieniacz stołów. Koncepcja EAGLE przewiduje zastosowanie systemu wymiany stołów o wyjątkowo prostej konstrukcji. Jest bezawaryjny i cechują go niskie koszty produkcji. Charakteryzuje go najszybsza z istniejących na rynku automatyczna wymiana stołów roboczych maszyny, skrócona z 40 do 9 sekund. To rozwiązanie jest również ekologiczne, gdyż całkowicie eliminuje system hydrauliczny i potrzebę użycia i wymiany olejów.

EAGLE produkuje wycinarki laserowe z komponentów rodem z F1 zdjęcie w treści artykułu

Kolejnym elementem są silniki liniowe zainstalowane w trzech osiach X, Y, Z o prędkości pozycjonowania 200m/min i przyspieszeniach 6G, dzięki którym maszyna zyskuje dynamikę. Zarówno ruchy pozycjonowania, jak i cięcia wykonywane są znacznie szybciej w porównaniu ze standardowymi serwomotorami. Silniki liniowe nie posiadają części ruchomych i właściwie nie zużywają się i nie psują. Skutkuje to nawet trzykrotnym zwiększeniem poziomu wykorzystania potencjału źródła lasera w technologii Fiber.

Wycinarka laserowa EAGLE jest gotowa do pracy w 15 sekund za sprawą instalacji liniałów absolutnych. Służą one do ustalania położenia elementów roboczych w maszynie. Aby określić położenie głowiczka pomiarowa poruszające się nad liniałem wykonuje zdjęcia skali z kodem paskowym i analizuje je. Dzięki temu jest w stanie określić położenie z rozdzielczością 1 nanometra i zagwarantować maksymalną dokładność.

Ostatnim elementem, bez wątpienia najważniejszym z konstrukcyjnego punktu widzenia, jest innowacyjna trawersa, którą EAGLE wykonało z włókna węglowego. Trawersa jest elementem ruchomym wycinarki laserowej, który im szybciej i dynamiczniej się porusza, tym wydajniej pracuje maszyna. Kluczową kwestią w tym przypadku jest waga elementów ruchomych. Trawersa z włókna węglowego jest prawie 6 razy lżejsza od stali (włókno węglowe – 37kg, stal konstrukcyjna 230kg) przy zachowaniu tej samej wytrzymałości. Koncepcja i wykonanie trawersy cechuje innowacyjność i jakość. Warto podkreślić, że z tak zwanego karbonu wykonywane są supersamochody i podzespoły do bolidów Formuły 1.

Wszystkie przedstawione komponenty gwarantują najwyższą jakość pracy wycinarek laserowych. Firma Power-Tech inwestuje w najlepszej jakości komponenty, aby ich maszyny gwarantowały późniejszym użytkownikom wydajność, produktywność oraz niezawodność. Na tle innych maszyn serie wycinarek polskiego producenta to zupełnie inna półka, jak sami o sobie mówią, tworzą ze "standardem F1". Ostatnio wprowadzili na rynek swój najnowszy "bolid", wycinarkę laserową o mocy 12kW i głowicą tnącą EAGLE eVa. Maszyny tego typu osiągają zawrotną prędkość 35 m/min podczas cięcia materiału grubości 3 mm. To kolejny dowód na to, że "bolid" EAGLE jest aktualnie najszybszą maszyną na torze i prowadzi w wyścigu wycinarek laserowych.

Źródło: Eagle

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę