Efektywniejszy proces projektowy z Autodesk Vault Workgroup

© Autodesk

Udostępnij:

Autodesk Vault Worgroup - rozwiązanie do zarządzania dokumentacją projektową (PDM) - wspiera proces projektowy w toruńskiej firmie specjalizującej się w produkcji wyrobów chemoodpornych z tworzyw sztucznych.

Plasticon Poland S.A. wdrożył Autodesk Vault Workgroup, a celem wdrożenia było przyspieszenie procesu projektowania i wytwarzania oraz dalsze podnoszenie jakości tworzonych produktów. Wdrożenie wspierała firma PSP Solution, Autoryzowany Partner Autodesk.Plasticon Poland z siedzibą w Toruniu specjalizuje się w produkcji wyrobów chemoodpornych z tworzyw sztucznych. Toruńskie biuro projektowe to zespół ponad dwudziestu osób współpracujących w międzynarodowej sieci biur projektowych Plasticon.

Zastosowanie Autodesk Vault Workgroup umożliwiło usprawnienie obiegu informacji technicznej generowanej w firmie zarówno w biurze w Polsce, jak i na poziomie komunikacji między biurami technicznymi w różnych krajach. Jedocześnie pozwoliło na uporządkowanie procesów i większą standaryzację pracy.
- Po wdrożeniu Autodesk Vault Workgroup wytworzyliśmy swój własny tok postępowania w czasie prac projektowych, co skróciło czas pracy i poprawiło komunikację w zespole inżynierskim - ocenia Grzegorz Kicerman, dyrektor ds. technicznych i przygotowania produkcji w Plasticon Poland.

Kluczowym elementem wdrożenia było stworzenie bibliotek własnych wyrobów, tak żeby wszyscy inżynierowie korzystali z tych samych elementów do tworzenia konstrukcji. Było to niezwykle ważne, ponieważ produkcja z tworzyw sztucznych, w której specjalizuje się Plasticon, jest nietypowa i realizowana pod konkretne zamówienia.

- Wdrażając Autodesk Vault, w znacznym stopniu przyspieszyliśmy wykonywanie ofert, ponieważ otrzymując zapytania ofertowe od klientów, możemy przeszukiwać naszą bazę pod kątem materiałów, które już były wcześniej zastosowane, procesu czy zastosowań danego aparatu czy wyrobu. W ten sposób poprzez łatwe przeszukiwanie możemy szybko odpowiedzieć klientowi - dodaje Grzegorz Kicerman.

Wybór Autodesk Vault Workgroup poprzedziła analiza dostępnych rozwiązań. - Wybraliśmy Autodesk Vault, ponieważ rozwiązanie jest w pełni zintegrowane z posiadanymi systemami CAD oraz posiada dobre wsparcie, a przy tym jest maksymalnie skalowalne, na co szczególnie zwracaliśmy uwagę - mówi Krzysztof Flis, informatyk firmy Platicon Poland.Wdrożenie rozwiązania do zarządzania dokumentacją projektową przeprowadzone zostało jednocześnie z procesem unifikacji oprogramowania w dziale projektowym do najnowszych wersji Autodesk Inventor i AutoCAD Mechanical.

Więcej informacji: www.plasticoncomposites.com, www.pspsolution.pl

Na kanale Autodesk YouTube znajduje się również film przybliżający cały proces wdrożenia. http://www.youtube.com/watch?v=qpQAD0ZTjfs

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również