EFL z tytułem Firma Odpowiedzialna Technologicznie

SXC
Reklama
Reklama

Europejski Fundusz Leasingowy został laureatem pierwszej edycji konkursu TOP CDR Firma Odpowiedzialna Technologicznie. Leasingodawca zajął pierwsze miejsce w kategorii „Dane” za zwiększanie bezpieczeństwa danych klientów Grupy EFL oraz podniesienie świadomości pracowników w zakresie bezpieczeństwa informacji.

Konkurs odbył się pod patronatem m.in. Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Reklama

– W EFL przywiązujemy bardzo dużą wagę do jakości obsługi klientów. W dobie digitalizacji procesów zakupu produktu i obsługi klienta bardzo wrażliwym aspektem pozostaje ochrona danych osobowych. Tym bardziej po wejściu w życie rozporządzenia Parlamentu Europejskiego stanowiącego największą reformę tego obszaru w historii. My mamy o co dbać – na swojego partnera wybrało nas już blisko 330 tys. firm. Dlatego zdecydowaliśmy się uruchomić kompleksowy program zwiększenia bezpieczeństwa w Grupie EFL, dzięki któremu nie tylko usprawniliśmy warstwy technologiczne i procesowe ochrony danych osobowych, ale także zwiększyliśmy świadomość naszych pracowników na temat zagrożeń płynących ze świata cyfrowego. To jest tym bardziej istotne teraz, w czasie pandemii, kiedy zdecydowana większość interakcji pomiędzy naszymi pracownikami i klientami odbywa się zdalnie z wykorzystaniem nowych mediów – powiedział Radosław Woźniak, prezes zarządu EFL.

Wśród zrealizowanych przez EFL inicjatyw podnoszących bezpieczeństwo danych oraz wzmacniających świadomość pracowników na temat zagrożeń wynikających z pracy w cyfrowym świecie, znalazły się m.in. kampania uświadamiająca na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa, szkolenia dla programistów na temat procesu bezpiecznego wytwarzania oprogramowania, instrukcje bezpieczeństwa dla zespołów wsparcia technicznego czy wdrożenie narzędzi chroniących przed wyciekiem danych firmowych i danych klientów. Te działania zostały docenione przez jury konkursu TOP CDR Firma Odpowiedzialna Technologicznie, które przyznało EFL pierwsze miejsce w kategorii „Dane”. Projekt zdobył również II miejsce w kategorii „Nagroda Publiczności”.

Powiązane firmy

Reklama

Jury, w skład którego weszli przedstawiciele polskich uczelni wyższych, przyznali nagrody w trzech kategoriach: najlepsze praktyki w zakresie cyfrowej odpowiedzialności biznesu, komunikacja wdrożenia nowych technologii oraz bezpieczeństwo danych. Internauci w drodze głosowania on-line przyznali natomiast „Nagrodę Publiczności”.

Ideą przewodnią konkursu TOP CDR jest Cyfrowa Odpowiedzialność Biznesu, która zakłada przeciwdziałanie zagrożeniom płynącym z szybko postępującej cyfryzacji i automatyzacji procesów oraz edukację pracowników na temat sposobów radzenia sobie z wyzwaniami cyfrowego świata. W konkursie mogły wziąć udział firmy, które wdrażają i promują dobre praktyki w obszarze cyfrowej odpowiedzialności biznesu.

Źródło: EFL

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama