EGP – kompaktowy chwytak elektryczny

© SCHUNK

Udostępnij:

 

Elektryczny chwytak małych elementów EGP jest tak wydajny, jak jego pneumatyczny odpowiednik. W porównaniu z dostępnymi na rynku chwytakami o napędzie elektrycznym chwytak ten wyróżnia się szybkością przy jednocześnie dużej sile chwytania.

Łatwy w obsłudze, lekki i elastyczny, elektryczny chwytak do małych elementów EGP koncentruje się na tym, co najważniejsze: wysoce kompaktowa wydajność dla dynamiki procesów, a w przenoszeniu delikatnych komponentów – regulacja siły zacisku. Dzięki łatwej kontroli chwytaka EGP przez wejścia cyfrowe konwersja systemu z pneumatycznych na elektryczne moduły chwytakowe odbywa się bez utraty siły zacisku.Stosunek skoku do czasu zamknięcia
Mechatroniczny chwytak do małych komponentów EGP-S (wersja szybka) firmy SCHUNK jest najmniejszym chwytakiem elektrycznym ze zintegrowaną elektroniką na rynku, ma także najlepszy stosunek skoku do czasu zamknięcia. Przy maksymalnym skoku 3 mm czas zamknięcia palców to tylko 0,03 s, co daje optymalne warunki do minimalizacji czasu cyklu. Mały, mocny chwytak ważący zaledwie 100 g, z siłą zacisku 7 N, idealnie nadaje się do szybkiego przenoszenia przedmiotów o masie do 35 g. Bezszczotkowe, a więc niezużywające się i bezobsługowe serwonapędy oraz potężne prowadnice krzyżowe gwarantują wysoki poziom wydajności i czynią chwytak EGP-S ekspertem dla wymagań aplikacji pick&place. W celu zwiększenia dynamiki i efektywności energetycznej obudowa chwytaka zbudowana jest z wysokiej jakości aluminium. Dodatkowo z jego konstrukcji wyeliminowano wszelkie zbędne materiały, a elektronika została wbudowana wewnątrz, aby zaoszczędzić miejsce. Chwytak EGP-S ma stopień ochrony IP30 i doskonale wpasowuje się w program automatyki modułowej firmy SCHUNK.

www.pl.schunk.com

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również