Eko-miasteczko znów na POLEKO

źródło: MTP ©

Udostępnij:

Przydomowa oczyszczalnia ścieków, pojemniki do zbiórki bio-odpadów, system kanalizacji na elementach betonowych, czy auta napędzane gazem CNG - to zapowiedź tego, co będzie można zobaczyć w ramach przestrzeni „Miasteczko Ekologiczne" w pawilonie 4 podczas październikowych targów POLEKO.

Na ekspozycji „Miasteczko ekologiczne" portal cng.auto.pl zorganizuje po raz drugi „Strefę Metanu". Będzie to specjalna wystawa pojazdów CNG oraz stacji tankowania tego ekologicznego paliwa. Wystawa samochodów na gaz ziemny będzie składać się z aut osobowych i użytkowych marek Fiat, Iveco, Opel oraz Mercedes-Benz. Personel „Strefy Metanu", składający się z przedstawicieli oficjalnych sprzedawców powyższych marek pojazdów, przybliży walory ekonomiczne i ekologiczne prezentowanych aut oraz zapozna gości z możliwościami pojazdów zasilanych CNG.
W „Strefie Metanu" nie zabraknie także ekspozycji przygarażowych kompresorów do tankowania gazu ziemnego. Najnowsze rozwiązania techniczne w tym zakresie przedstawią firmy kompresorCNG.pl (przedstawiciel BRC FuelMaker) oraz ASF (przedstawiciel firmy Coltri). Zaprezentowane urządzenia pozwalają na tankowanie aut osobowych i dostawczych zasilanych CNG bezpośrednio przy swoim domu lub przedsiębiorstwie.Ciekawostką jest to, że pojazdy zaparkowane w „Strefie Metanu" ostatniego dnia targów Poleko (tj. 17 października) wystartują z Poznania w ramach rajdu ekologicznych pojazdów na CNG - „Blue Corridor 2013 Hansa".

Partnerem Głównym Miasteczka Ekologicznego jest Główny Inspektorat Ochrony Środowiska. Patronat medialny sprawuje portal reo.pl

Więcej na www.poleko.mtp.pl

Udostępnij:

Drukuj
Aneta Głodowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również