Ekologiczne pranie czyściw przemysłowych

czyściwa, odzież robocza, MEWA, Mewa Bio-Circle © MEWA

Udostępnij:

Specjaliści twierdzą, że najlepsze są bawełniane. Szmaty, zwane fachowo czyściwami, używane są w warsztatach, w produkcji i przemyśle. Są niezastąpione przy usuwaniu różnych zanieczyszczeń, ale wykorzystywane są również przy polerowaniu. Okazuje się, że mogą one być wykorzystywane wielokrotnie - wystarczy je tylko odpowiednio uprać.

Ekologicznie uprać można również inne tekstylia robocze - ubrania lub maty olejowe. W pranie nie trzeba się bawić samemu - można je zlecić firmie zewnętrznej, która to zrobi w pralni firmy Mewa, a rzeczy do prania odbierze i po wykonaniu usługi dostareczy na miejsce. Usługobiorca zapewnia, że czyściwa można prać nawet 50 razy i nie ma potrzeby zamawiania za każdym razem nowych.Ekologicznie w specjalnym urządzeniu o nazwie Bio-Cicle, umyć można również części. Urządzenie wykorzystuje płyn do czyszczenia o zapachu świeżych, zielonych jabłek nie zawierający rozpuszczalników i lotnych związków organicznych. Zanieczyszczenia organiczne, takie jak tłuszcze i oleje, poddawane są biologicznemu rozkładowi przez zawarte w płynie czyszczącym mikroorganizmy. W ustalonych odstępach czasowych pracownicy firmy MEWA zapewniają ciągły serwis wynajmowanego urządzenia, co pozwala na jego optymalne wykorzystanie.

Taka kompleksowa obsługa użytkownika, realizowana przez jednego dostawcę, pozwala klientowi zminimalizować zarówno koszty, jak i nakłady na logistykę i organizację.

Źródło: MEWA

Udostępnij:

Drukuj
MM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również