Ekonomiczna automatyzacja z napędem firmy igus

igus, automatyzacja, napędy, sterowanie © igus Sp. z o.o.

Udostępnij:

Firma igus opracowała kompaktowy napęd z paskiem zębatym w oparciu o płaski system liniowy drylin N. Składa się on z całkowicie standardowych komponentów, a zatem jest łatwy w montażu w ciągu kilku minut i ekonomiczny. Nowy system, wyposażony w silnik i sterowanie, może przenosić obciążenia do 20 N i ma przełożenie 60 milimetrów na 1 obrót silnika.

Od bezsmarowego łożyska ślizgowego i bezobsługowej prowadnicy liniowej po całkowicie gotowy do montażu robot kartezjański, firma igus opracowuje rozwiązania dla przemysłu ze swoimi tworzywami sztucznymi - jako pojedyncza część lub system. Dzięki zestawowi konstrukcji liniowej specjalista motion plastics połączył swoją niskoprofilową prowadnicę liniową drylin N z pasem zębatym i opracował teraz nowy, ekonomiczny napęd z paskiem zębatym drylin ZLN w standardzie. Niezależnie od tego, czy chodzi o automaty vendingowe, robotykę serwisową, czy nawet systemy automatyki, nowy kompaktowy system pasów zębatych można szybko i łatwo zamontować w najmniejszych przestrzeniach. Płaska prowadnica liniowa drylin N zapewnia zwartą konstrukcję, która ma zaledwie 27 milimetrów wysokości i 40 milimetrów szerokości. Pas zębaty zamontowany na łożyskach kulkowych zapewnia wysoką dynamikę. Dzięki kombinacji niskoprofilowej prowadnicy liniowej i paska zębatego, obciążenia do 20 N można przesuwać w pionie z przełożeniem 60 milimetrów na 1 obrót silnika. Dzięki zastosowaniu wysokowydajnych polimerów w wózku ślizgowym użytkownicy mogą całkowicie zrezygnować ze środków smarnych, a tym samym z konserwacji urządzenia. Wilgotność, brud i kurz nie stanowią problemu dla drylin ZLN: wielkie zalety, zwłaszcza w przypadku maszyn, które są używane przez całą dobę.Podłącz, zamontuj, ekonomicznie

Nowy napęd z paskiem zębatym do ekonomicznej automatyzacji składa się ze standardowych elementów systemu modułowego drylin, które można szybko dopasować i złożyć. Nowy napęd jest zatem nie tylko lekki dzięki zastosowaniu komponentów z tworzyw sztucznych, ale także ekonomiczny i szybko dostarczany. Całkowicie gotowy do montażu drylin ZLN można zamówić z silnikami krokowymi NEMA lub silnikami EC/BLDC DC, a także z odpowiednim systemem sterowania dryve. Nowy, ekonomiczny napęd z paskiem zębatym może być dostarczony w pożądanym rozmiarze o maksymalnej długości do 750 milimetrów już od 24 godzin.

Źródło: igus

Udostępnij:

Drukuj
MM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również