Ekotechnologie w Poznaniu

Preview
Poleko
Reklama
Reklama

Prawie 800 uczestników z całego świata, niemal 70 rynkowych nowinek oraz przeszło 40 konferencji i debat czeka na profesjonalistów podczas targów POLEKO, KOMTECHNIKA, GMINA i DWORZEC, które odbędą się w dniach 20-23 listopada w Poznaniu.

Na tegorocznych targach prezentowane będą rozwiązania nie tylko dla specjalistów z branży, ale także dla osób zainteresowanych najnowszymi ekologicznymi rozwiązaniami. Prezentowane będą panele fotowoltaiczne, które można zastosować na własny użytek (ogrzanie domu, podgrzanie wody), czy też ciekawe rozwiązania z zakresu recyklingu i odzysku odpadów - tu w pawilonie 4 podczas eko-warsztatów będzie można zobaczyć, jak powstają rzeczy ze starych plandek i banerów reklamowych (torby, portfele, odblaskowe opaski), czy też samemu spróbować przemienić śrubki, nakrętki w kolczyki, naszyjniki i bransoletki.
Wśród kilkudziesięciu tegorocznych nowości, oprócz najnowszych kosiarek, śmieciarek, sprężarek, koparek czy koszy do selektywnej zbiórki odpadów, zobaczymy także te nietypowe - jak choćby system SolarEis, który wykorzystuje do ogrzewania... lód.

Reklama

Nie braknie także nowych eko-rozwiązań motoryzacyjnych, jak samochody, skutery czy nawet śmieciarki napędzane energią elektryczną, które będzie można zobaczyć, spacerując ulicami Miasteczka Ekologicznego, wybudowanego w pawilonie 4.

Dodatkowo uczestnicy konferencji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego pt. „Publiczny transport zbiorowy - priorytet dla publicznego transportu kolejowego w wymiarze lokalnym i regionalnym. Stan, zamierzenia i oczekiwania" oraz targowi goście będą mieli niepowtarzalną okazję odbyć jazdę testową elektrycznym pociągiem ELF wyprodukowanym przez PESA. Przejazd specjalny odbędzie się w dniu 21.11.2012 na trasie Poznań - Opalenica - Poznań, wyjazd godz. 14:30 - peron 4 B - Dworzec Letni.

Reklama

Ponadto dla fanów motoryzacji i ekologii na targach będzie czekała kolejna gratka - w pawilonie 3, na stoisku Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, prezentowany będzie jedyny w Wielkopolsce amerykański samochód ratownictwa techniczno-chemicznego zbudowany na podwoziu forda. Na stoisku Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej będzie można także wylosować bezpłatnie czujki dymu.

Dla głodnych nowinek z zakresu energii odnawialnej przygotowano po raz kolejny GLOB PEŁEN ENERGII (pawilon 3A). To niekonwencjonalne spotkania z odnawialnymi źródłami, które m.in. poprowadzi Tomasz Zubilewicz (20-21.11. 2012).

Więcej informacji na: www.poleko.mtp.pl

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama