Eksperci Smart Grid spotkają się w Sosnowcu

© Expo Silesia

Udostępnij:

Przedstawiciele największych w Polsce firm, zajmujących się wdrażaniem inteligentnych systemów elektroenergetycznych, spotkają się 25 kwietnia w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia. Smart Grid.

Efektywne Systemy w Energetyce to temat konferencji poruszającej zagadnienia najnowszych technologii i produktów służących rozwiązywaniu problemów deficytu pierwotnych źródeł energii, niskiej efektywności wytwarzania, przesyłania i rozdziału zasilania elektrycznego, jak również świadomego i racjonalnego gospodarowania energią.Podczas konferencji wiodące firmy branżowe wygłoszą referaty w trzech sesjach tematycznych. Pierwsza z nich, podczas której zaprezentują się firmy Energa Operator oraz TAURON Dystrybucja GZE, dotyczyć będzie systemów przesyłania energii elektrycznej. W drugiej sesji, poświęconej zagadnieniu przyrządów pomiarowych w energetyce, wystąpią firmy takie jak: Landis Gyr, ETI Polam, Mikronika, KCSP oraz Apator Pafal. Trzecia sesja - poruszająca kwestię osprzętu stosowanego w instalacjach elektroenergetycznych - to prezentacje przygotowane przez m.in. Innovation Technology Group oraz WASKO.

W ramach porozumienia o współpracy ze Śląskim Związkiem Gmin i Powiatów organizatorzy zaprosili do udziału w konferencji prezydenta miasta Sosnowiec, Kazimierza Górskiego, który podczas uroczystego otwarcia wygłosi referat na temat implementacji technologii Smart Grid dla systemu zarządzania energią w budynkach municypalnych gminy Sosnowiec. Swoim patronatem wydarzenie objęli również: Stowarzyszenie Elektryków Polskich, Akademia Gróniczo-Hutnicza w Krakowie, Polska Izba Gospodarcza Elektrotechniki oraz Główny Instytut Górnictwa.

Konferencja Smart Grid. Efektywne Systemy w Energetyce dedykowana jest przedstawicielom samorządów gmin i powiatów, administratorom nieruchomości miejskich i spółdzielni mieszkaniowych, firmom wdrażającym projekty efektywnych systemów w energetyce miejskiej, operatorom i dystrybutorom zasilania elektrycznego oraz producentom osprzętu i przyrządów pomiarowych.Pełny program konferencji na www.expocable.pl

Udostępnij:

DrukujAneta Głodowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również