Elastyczny system mocowania elementu obrabianego

ITA, systemy mocujące © ITA

Udostępnij:

Nowy system mocowania MATRIX SILVER CLAMP posiada szereg zalet dla profesjonalnych użytkowników wymagających pewnego i uniwersalnego systemu mocowania elementów o skomplikowanych i zróżnicowanych kształtach.

Zasada działania systemu MATRIX SILVER CLAMP polega na zastosowaniu zestawu pinowych matryc mocowanych na szczękach imadła. W trybie odblokowanym piny dopasowują się do kształtu mocowanego elementu otaczając go z wielu stron. Natomiast po zablokowaniu tworzą pewne mocowanie zdolne przeciwstawić się siłom skrawania. Dzięki rozłożeniu nacisku na wiele punktów oraz faktu, że przedmiot dociskany jest z kilku różnych kierunków, możliwe jest stabilne zamocowanie elementu o skomplikowanym kształcie i delikatnej powierzchni.Korzystając z systemu MATRIX SILVER CLAMP otrzymuje się system pozwalający na niezawodne zamocowanie elementów o skomplikowanych kształtach dużo szybciej i łatwiej, niż przy wykorzystaniu rozwiązań konwencjonalnych. Dzięki licznym akcesoriom dodatkowym jest to zestaw o ogromnych możliwościach, pozwalający ograniczyć ilość stosowanego oprzyrządowania, w tym wyeliminowanie kosztownych i czasochłonnych w wykonaniu uchwytów specjalnych.

Dzięki tym cechom MATRIX SILVER CLAMP doskonale sprawdza się podczas prototypowania, wykonywania serii próbnych wyrobów, produkcji małoseryjnej oraz obróbce odlewów, zarówno przy lekkiej, jak i średnio ciężkiej obróbce.


TOP w kategorii

Zalety:

  • Szybkość i dokładność – dokładne mocowanie skomplikowanych kształtów odbywa się błyskawicznie.
  • Bezpieczeństwo – dzięki dopasowaniu do kształtu, siły mocowania można ograniczyć do minimum, co chroni delikatne powierzchnie przed uszkodzeniem.
  • Oszczędność czasu – błyskawiczne dopasowanie zestawu do różnych zadań, co skraca czas przezbrojenia maszyny.
  • Uniwersalne stosowanie – jeden uniwersalny system zamiast wielu specjalnych.
  • Obniżenie kosztów o nawet 80% – wykonanie wielu specjalnych mocowań nie jest już konieczne.

Źródło: ITA

Udostępnij:

Drukuj

MMChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również