Elektroniczny manipulator przemysłowy

© Indeva

Udostępnij:

Manipulatory przemysłowe pomagają operatorom w przeładunku produktów o większej masie. Ich zastosowanie wpływa na wydajność, bezpieczeństwo oraz ergonomię pracy w zakładach produkcyjnych.

Elektroniczny manipulator serii LIFTRONIC jest udoskonaloną wersją tradycyjnych manipulatorów. W urządzeniu tym tradycyjne systemy pneumatyczne zostały zastąpione nowoczesnym mikroprocesorowym układem logicznym, przez co w manipulatorze INDEVA wyeliminowano typowe ograniczenia technologiczne manipulatorów pneumatycznych i osiągnięto o wiele większa wydajność.Elektroniczny manipulator INDEVA serii LIFTRONIC posiada bardziej zwartą i lżejszą budowę w porównaniu z tradycyjnymi manipulatorami, co pozwala operatorom na szybsze i bardziej precyzyjne przenoszenie ładunków. Dzięki zaawansowanemu systemowi rozpoznawania ładunku, urządzenie na bieżąco wyważa masę podwieszonego ładunku i nie wymaga jakiegokolwiek ręcznego ustawiania.

Wykonując proste ruchy rękojeścią sterowniczą lub samym ładunkiem (funkcja "float mode") oraz stosując lekki nacisk w wybranym kierunku, operator uaktywnia układ wspomagania podnoszenia lub opuszczania ładunku tak, jakby ważył on zaledwie kilka gramów.

LIFTRONIC EASY to podstawowy model elektronicznego manipulatora firmy INDEVA. Został on zaprojektowany dla prostych zastosowań, nieskomplikowanych operacji oraz częstych cykli pracy. Manipulator ten standardowo wyposażony jest w hak, ale dzięki szybko złączce można go w bardzo krótkim czasie dostosować do pracy z chwytakami (haki, kleszcze samozaciskowe, magnes stały itp.).Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również