Elementy antywibracyjne serii DVA

©

Udostępnij:

Firma ELESA wprowadziła do swojej oferty nową grupę elementów antywibracyjnych DVA. Rozszerza ona zakres możliwości stosowania wibroizolatorów m.in. w urządzeniach o mniejszej masie.

Zjawiska wibracji, uderzeń i hałasu mogą wpływać negatywnie zarówno na prawidłowość pracy maszyn, ich trwałość jak i zdrowie osób je obsługujących. Elementy antywibracyjne mają za zadanie ograniczenie tych zjawisk poprzez minimalizację amplitudy powstających w ich trakcie drgań.
Oferowane dotychczas przez firmę ELESA wibroizolatory były przeznaczone do posadawiania ciężkich maszyn i urządzeń na posadzkach. Nowa grupa elementów antywibracyjnych DVA. rozszerza zakres ich zastosowań do:
- urządzeń o mniejszej masie (kilka do kilkuset kg) - oznaczenia: DVA.4 i DVA.5,
- mocowania podzespołów urządzeń (tj. silniki, wentylatory, inne elementy drgające) w korpusach maszyn lub do innych elementów konstrukcji - oznaczenia: DVA.1, DVA.2 i DVA.3
- amortyzacji uderzeń (zderzaki, poduszki amortyzacyjne).
Elementy te mogą być stosowane przy maszynach i urządzeniach, zarówno do izolowania generowanych przez nie wibracji, jak i wpływu niekorzystnych drgań z zewnątrz.


Aneta Głodowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również