Elesa+Ganter – nierdzewne uchwyty bezpieczne dla branży spożywczej

uchwyty GN 730.5 Elesa+Ganter © Elesa+Ganter

Udostępnij:

Odpowiadając na niesłabnące zainteresowanie produktami do zastosowań w przemyśle spożywczym, firma Elesa+Ganter wprowadziła do oferty nowe, bardziej higieniczne wykonanie uchwytu GN 730.5 ze stali nierdzewnej AISI 316. 

Uchwyt GN 730.5 (rys. 1) jest doskonałym przykładem połączenia funkcjonalności, jakości i estetyki wykonania.
Geometria uchwytu zapewnia nie tylko pewny, ergonomiczny chwyt, ale również zapobiega gromadzeniu się osadów i namnażaniu bakterii. Higieniczny kształt (brak ostrych załamań, krawędzi i zagłębień) sprawia, że proces czyszczenia jest znacznie łatwiejszy. Górna powierzchnia GN 730.5 jest pochylona pod kątem 2,5° (Rys. 2), co w przypadku zamocowania uchwytu w poziomie ułatwia spływanie płynów i pozostałości po myciu.

 

Rys. 2. Po zamocowaniu uchwyt jest pochylony pod niewielkim kątem, co ułatwia spływanie płynów

 

Uchwyt GN 730.5 jest wykonany z precyzyjnego odlewu ze stali nierdzewnej AISI 316, która charakteryzuje się odpornością chemiczną w obecności kwasów, chlorków i soli. Może być stosowany w środowiskach o najwyższych wymaganiach antykorozyjnych, tj. w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, chemicznym, morskim lub w branży medycznej. Dodatkowo uchwyt został poddany piaskowaniu, uzyskując matową powierzchnię i strukturę odporną na zanieczyszczenia, na której nie pozostają widoczne odciski po dłoniach.

Elesa+Ganter oferuje również wykonanie uchwytu GN 730.5 w wersjach specjalnych: wykończenie na wysoki połysk lub pokrycie powierzchni tworzywem sztucznym.

Nierdzewne uchwyty bezpieczne GN 730.5 mogą być użyte do drzwi, osłon i włazów w maszynach, jak również na szufladach i systemach wysuwnych. Zastosowanie uchwytów bezpiecznych ma szczególne uzasadnienie przy dwuskrzydłowych drzwiach w osłonach maszyn, ponieważ osłania palce operatora, uniemożliwiając ich przytrzaśnięcie.

Uchwyt GN 730.5 jest przystosowany do montażu od tyłu za pomocą śrub z gwintem M6. Właściwości materiału, z którego jest wykonany pozwalają również na alternatywny montaż za pomocą spawania.

 Strona katalogowa prezentowanego produktu:

https://www.elesa-ganter.pl/produkty/uchwyty-przemyslowe/seria/gn-730-5

 

Informacje o pełnej ofercie ELESA+GANTER znajdują się na stronie: https://elesa-ganter.pl
Dostępne są również katalogi w wersji papierowej
Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów 

 
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również