ELESA+GANTER - trzpienie ustalające z funkcją bezpieczeństwa GN 414 oraz GN 414.1

© Elesa+Ganter

Udostępnij:

Podstawową funkcjonalnością odróżniającą trzpienie GN 414 oraz 414.1 od innych typów trzpieni jest wbudowana blokada zabezpieczająca przed przypadkową zmianą pozycji trzpienia.

Elesa+Ganter zmodyfikowała trzpienie ustalające z funkcją bezpieczeństwa GN 414 wprowadzając na rynek nowy wariant w postaci modelu GN 414.1. Podstawową funkcjonalnością odróżniającą trzpienie GN 414 oraz 414.1 od innych typów trzpieni jest wbudowana blokada zabezpieczająca przed przypadkową zmianą pozycji trzpienia. W zależności od rodzaju trzpienia blokada uniemożliwia odciągnięcie główki gdy szpilka jest wysunięta lub, w drugiej wersji, uniemożliwia wysunięcie szpilki, gdy trzpień znajduje się w pozycji odwiedzionej. Przycisk blokuje się automatycznie, gdy znajdzie się w jednej ze skrajnych pozycji.Trzpienie GN 414 blokują się przy maksymalnym wysunięciu szpilki ustalającej i mogą być odblokowane jedynie poprzez wciśnięcie czerwonego przycisku przy równoczesnym odciągnięciu główki.

Z kolei trzpienie GN 414.1 są blokowane w pozycji odwiedzionej, gdy szpilka jest całkowicie schowana w korpusie. Odblokowanie następuje poprzez osiowe wciśnięcie przycisku, co powoduje powrót szpilki do pozycji początkowej.

Typowym zastosowaniem trzpieni z funkcją bezpieczeństwa są aplikacje, w których odblokowanie trzpienia z wybranej pozycji nie może odbyć się w sposób przypadkowy, ale musi być wynikiem świadomego działania (naciśnięci przycisku).

Strony katalogowe prezentowanych produktów:
Trzpienie ustalające z funkcją bezpieczeństwa GN 414
Trzpienie ustalające z funkcją bezpieczeństwa GN 414.1
Trzpienie ustalające nierdzewne z funkcją bezpieczeństwa GN 414-NI
Trzpienie ustalające nierdzewne z funkcją bezpieczeństwa GN 414.1-NI

Informacje o pełnej ofercie ELESA+GANTER znajdują się w nowym katalogu podstawowym 038 (wersja polskojęzyczna) lub na stronie: www.elesa-ganter.pl.

Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów.

Źródło: Elesa+Ganter

Udostępnij:

Drukuj
MM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również