Emerson z certyfikatem ISO 9001

©

Udostępnij:

Firma Emerson poinformowała, że jej pion zajmujący się napędami i silnikami uzyskał certyfikat systemu zarządzania jakością ISO 9001:2008.

Certyfikat obejmuje 20 placówek Control Techniques i Leroy-Somer, tzw. „centrów automatyzacji”, w Europie Zachodniej, a do roku 2017 mają do nich dołączyć kolejne zakłady.System zarządzania jakością wdrożony przez Emerson oparty jest na podręczniku jakości i na 11 nowych podstawowych procesach obejmujących centra automatyzacji. Procesy zostały opracowane i wprowadzone przez międzynarodowy zespół pracowników Control Techniques i Leroy-Somer. Każdy członek zespołu prawie rok pracującego nad projektem posiadał specjalistyczną wiedzę i doświadczenie w określonej dziedzinie zarządzania jakością.

Zakład Emerson we Włoszech, jako główna z 20 placówek w Europie Zachodniej, uzyskał certyfikat nadany przez niezależny organ certyfikacyjny DNV-GL, a do roku 2017 certyfikacja będzie obejmować łącznie 28 zakładów na całym świecie, w tym w RPA, Dubaju i Indiach.

Certyfikacja ISO 9001 pozwala pionowi napędów i silników Emerson pokazać, że oferuje on produkty i usługi jednolicie wysokiej jakości, a jednocześnie służy jako narzędzie usprawniające procesy i umożliwiające podniesienie efektywności działania. Zwiększa to także zdolność firmy do spełniania oczekiwań klientów i zapewnia spójną podstawę dla jej rozwoju i osiągania trwałych sukcesów oraz wprowadza w firmie filozofię ciągłych ulepszeń opartych na obiektywnych pomiarach. We wrześniu wydano wersję ISO 9001:2015, a Emerson ma teraz trzy lata na migrację do najnowszej edycji tego sztandarowego systemu zarządzania jakością.Źródło: Mepax

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również