ENEA Wytwarzanie S.A. wdraża IFS Applications 8

©

Udostępnij:

Firma IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw informuje, że firma ENEA Wytwarzanie S.A. — największy w Polsce wytwórca energii z węgla kamiennego z prawie 8-procentowym udziałem w produkcji energii w kraju — zdecydowała się przeprowadzić aktualizację systemu do wersji IFS Applications 8. System zostanie wdrożony w czterech lokalizacjach, stanowiąc w pełni zintegrowane rozwiązanie pozwalające na skonsolidowanie i zoptymalizowanie procesów biznesowych firmy.

Firma ENEA Wytwarzanie S.A. (dawniej Elektrownia „Kozienice”) korzysta z systemu IFS Applications od roku 2003. Obecnie podjęto decyzję o jego aktualizacji do wersji IFS Applications 8. Rozwiązanie to zostanie również wdrożone w trzech innych lokalizacjach wchodzących od początku 2014 roku w skład ENEA Wytwarzanie S.A. System IFS Applications 8 będzie wykorzystywany przez 535 użytkowników, wspierając kluczowe procesy biznesowe, takie jak remonty, zarządzanie projektami, zarządzanie łańcuchem dostaw, finanse i sprzedaż.

– Wdrożenie systemu IFS Applications 8 w całym przedsiębiorstwie pozwoli nam ujednolicić środowisko informatyczne oraz usprawnić procesy biznesowe — powiedział Krzysztof Sadowski, prezes zarządu ENEA Wytwarzanie S.A.  –Aktualizacja do najnowszej wersji IFS Applications to ważny krok na drodze do realizacji naszej długoterminowej strategii rozwoju – dodaje Sadowski.

– Segmenty wytwarzania, przesyłu i dystrybucji energii stanowią kluczowe elementy naszej strategii dla sektora energetyki i użyteczności publicznej — powiedział Alastair Sorbie, prezes zarządu IFS. – Nasza firma ma duże doświadczenie na globalnym rynku energetycznym. Dzięki współpracy z kluczowymi klientami z sektora energetyki oraz analitykami znającymi ten rynek inwestujemy w rozwój produktu dedykowanego dla tego sektora. Bardzo cieszy nas mocna pozycja rynkowa IFS w dziedzinie energetyki w Polsce, co odzwierciedla strategię i kompetencje IFS dla tej branży.

Zakończenie projektu wdrożenia jest planowane na koniec roku 2014.


MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również