ENERGA-OPERATOR i Akademia Morska w Gdyni zwiększają współpracę

Preview
Reklama
Reklama

Akademia Morska w Gdyni i ENERGA-OPERATOR będą współpracować w zakresie badań i rozwoju sieci inteligentnej.

Porozumienie koncentruje się na współpracy naukowo-technicznej w obszarze inteligentnych systemów elektroenergetycznych a zwłaszcza inteligentnej infrastruktury pomiarowej.

Reklama

- Naszym celem jest wzajemne wspieranie się w zakresie badań nad rozwojem infrastruktury sprzętowej oraz oprogramowania w celu optymalizacji procesów akwizycji danych pomiarowych i realizacji pomiarów parametrów jakości energii elektrycznej – mówi Roman Pionkowski, prezes ENERGA-OPERATOR SA. – Akademia Morska jest bardzo ambitnym partnerem.

Prof. dr hab. inż. Janusz Mindykowski, Prorektor Akademii Morskiej w Gdyni podkreślił, iż celem uczelni jest między innymi rozwój innowacyjności w obszarze inteligentnych systemów elektroenergetycznych, oparty na wynikach krajowych prac naukowo-badawczych.

Reklama

- Dzięki współpracy zwiększy się udział polskiej nauki i techniki w rozwoju inteligentnych systemów elektroenergetycznych – powiedział prof. Mindykowski.

Efektem zawartego porozumienia mają być m.in. wspólne publikacje naukowe.

Źródło: ENERGA-OPERATOR

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama