Energetyczna konferencja w sosnowieckim Expo Silesia

© Expo Silesia

Udostępnij:

"Inwestycje w Polski Sektor Elektroenergetyczny. Nowe Bloki w Energetyce" to temat tegorocznej konferencji, która odbędzie się w ramach trzeciej edycji Silesia Power Meeting.

Wydarzenie to skupia co roku liczne grono osób powiązanych z branżą energetyczną oraz tworzy płaszczyznę wymiany doświadczeń między instytucjami, inwestorami i przedsiębiorcami. 24 kwietnia w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu spotkają się przedstawiciele największych koncernów.Lider w branży wydobywczej węgla brunatnego oraz największy wytwórca energii elektrycznej w kraju - PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A., drugi pod względem wielkości producent zasilania elektrycznego - TAURON Wytwarzanie S.A., a także jeden z największych w Polce producentów kotłów energetycznych - SEFAKO S.A. - to tylko niektóre ze spółek biorących udział w tegorocznym spotkaniu. Podczas panelu konferencyjnego zostaną zaprezentowane referaty dotyczące m.in. projektów inwestycyjnych w zakresie produkcji energii elektrycznej, wydajnych technologii i urządzeń dla bloków energetycznych, założeń i planów inwestycyjnych w zakresie odnawialnych źródeł energii oraz poprawy bezpieczeństwa w energetyce, a także sposobów finansowania inwestycji energetycznych.

Oprócz firm z Polski na konferencji zaprezentuje się również jeden z największych koncernów międzynarodowych - China National Electric Engineering Corporation. Prezentacji firmy, jej osiągnięć, jak również planów współpracy z polskimi inwestorami oraz firmami energetycznymi dokona prezes i CEO firmy - Zhao Ruolin - oraz wiceprezes - Wang Tianyi. Wystąpienie zagranicznych przedsiębiorców dotyczyć będzie również generalnych założeń bloku energetycznego na parametry nadkrytyczne, jaki mógłby powstać w Polsce, na przykładzie działających bloków tego typu w Chinach.

Ważny punkt tegorocznego spotkania będzie stanowiła debata pt. „Jak skutecznie, szybko i tanio budować nowe bloki w elektroenergetyce". Do dyskusji podczas Silesia Power Meeting zaproszono m.in. prof. Jerzego Buzka - posła do Parlamentu Europejskiego, Tomasza Tomczykiewicza - wiceministra gospodarki i Wojciecha Saługę - posła na Sejm RP.

Tradycyjnie już w trakcie wydarzenia zostaną wręczone Statuetki „Lidera Czystych Technologii w Energetyce", które w kategorii „Firma" Kapituła Nagrody przyznała spółce PGE Górnictwo
i Energetyka Konwencjonalna S.A. za projekt i realizację nowego bloku energetycznego o mocy 858 MW pracującego w Elektrowni Bełchatów. Nagrodę odbierze Tadeusz Witos - wiceprezes zarządu PGE GiEK S.A. Nagroda w kategorii „Osobowość" trafi natomiast do Wiesława Różackiego - prezesa zarządu RAFAKO S.A.

Pełny program konferencji na www.powermeeting.pl

 

Udostępnij:

Drukuj
Aneta Głodowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również