Energoelektronika – nowy kierunek na Politechnice Warszawskiej

Politechnika Warszawska, studia podyplomowe © Politechnika Warszawska

Udostępnij:

Wydział Elektryczny Politechniki Warszawskiej we współpracy z firmą Medcom uruchamiają nowy kierunek studiów podyplomowych o nazwie Energoelektronika. Wkrótce rusza proces rekrutacyjny, a pierwsze zajęcia rozpoczną się już w październiku br.

Jak podkreślają inicjatorzy projektu – są to pierwsze w Polsce studia podyplomowe organizowane w tak ścisłej współpracy z polskim przemysłem energoelektronicznym i realizowane w ramach unikatowego, bo wypracowanego wspólnie, modelu nauczania. Studia będą miały przede wszystkim wymiar czysto praktyczny i mają w możliwe najlepszy sposób przygotować absolwentów do wymagań rynku i pracy przy projektowaniu, badaniu oraz eksploatacji nowoczesnych urządzeń energoelektronicznych.Politechnika Warszawska – nie przez przypadek - od lat jest uznawana za najlepszą uczelnię techniczną w Polsce, a Medcom to lider polskiego przemysłu energoelektronicznego. Dzięki temu połączeniu udało nam się opracować koncepcję studiów, które w 100% odpowiadają potrzebom nowoczesnej gospodarki opartej na wiedzy. Proponujemy kształcenie w zakresie energoelektroniki – najszybciej rozwijającej się obecnie dziedziny elektrotechniki – mówi dr hab. inż. Jacek Rąbkowski, prof. PW, Instytut Sterowania i Elektroniki Przemysłowej Politechniki Warszawskiej, kierownik studiów podyplomowych Energoelektronika.

3 lata praktyki zawodowej w ciągu 1 roku akademickiego. Znaczącą część zajęć stanowić będą laboratoria, warsztaty, symulacje komputerowe i praktyczne ćwiczenia oraz prace stricte projektowe. W programie nauczania duży nacisk położony zostanie m.in. na topologie przekształtników energoelektronicznych i stosowanych w nich elementów (w tym najnowszych elementów półprzewodnikowych na bazie węglika krzemu - SiC oraz azotku galu - GaN), a także układy mikroprocesorowe i ich oprogramowanie, interfejsy mikrokontrolerów oraz systemy bateryjne i superkondensatorowe.

Na jednym roku Energoelektroniki studiować będzie nie więcej niż 24 studentów, a każdy zostanie objęty indywidualną opieką i ścieżką rozwoju. Studenci mają zagwarantowany dostęp do najnowszych technologii, komponentów i oprogramowania. Będą mogli również zetknąć się z rozwiązaniami, nad którymi pracuje obecnie Medcom, urządzeniami aktualnie wprowadzanymi na rynek oraz procesem ich produkcji.W rekrutacji może wziąć udział każda osoba, która ukończyła studia wyższe I lub II stopnia, posługuje się językiem angielskim i posiada uprawnienie SEP do 1kV. O przyjęciu zadecyduje rozmowa kwalifikacyjna. Termin na złożenie aplikacji upływa 15 września 2017 r. Studia trwają dwa semestry (12 zjazdów w semestrze), a zajęcia będą się odbywać w układzie piątkowo-sobotnim. Każdy uczestnik będzie dysponował wszystkimi uprawnieniami przysługującymi studentom studiów podyplomowych Politechniki Warszawskiej.

Źródło: PW

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również