Ergonomiczne wkrętaki firmy Wiha

wkrętaki SoftFinish firmy Wiha © Wiha

Udostępnij:

W odpowiedzi na liczne zapytania partnerów handlowych i fachowych użytkowników, firma Wiha włączyła do oferty dwa nowe, 12-częściowe zestawy wkrętaków SoftFinish, które mogą znaleźć zastosowanie w bardzo wielu sytuacjach podczas pracy.

Ergonomiczna koncepcja rozmiarów rękojeści firmy Wiha stosowana we wkrętakach serii SoftFinish, SoftFinish electric, SoftFinish ESD i MicroFinish zarekomendowana została w listopadzie 2015 r. przez AGR e.V. (niemieckie Stowarzyszenie Akcja na rzecz Zdrowego Kręgosłupa). Rekomendacja udzielona została po przeprowadzeniu intensywnych testów i badań przez lekarzy oraz terapeutów, którzy uznali koncepcję rękojeści SoftFinish za rozwiązanie zapewniające ergonomiczną i chroniącą zdrowie pracę.W przeciwieństwie do powszechnych, standardowych rozwiązań innych producentów narzędzi ręcznych, wyjątkowa i zalecana przez AGR e.V koncepcja Wiha obejmuje cztery małe, optymalnie dopasowane rękojeści gwarantujące najlepszą precyzję i kontrolę, duże rękojeści zapewniające pewne i mocne dokręcanie, a także wbudowane w rękojeść strefy twarde i miękkie. Celem rozwiązania jest zredukowanie bądź całkowite wyeliminowanie dolegliwości aparatu ruchowego oraz problemu bólu stawów i mięśni.

Po raz pierwszy na świecie znak jakości przyznany został producentowi narzędzi ręcznych. Pod względem naukowym, ergonomiczna koncepcja rękojeści została gruntownie opracowana we współpracy z Instytutem Ekonomii i Organizacji Pracy im. Fraunhofera (IAO) i w efekcie zdobyła uznanie niezależnego medycznego Jury. Oba nowe zestawy, zawierające tuzin takich ergonomicznych wkrętaków, dostępne są w wersji SoftFinish oraz w wersji SoftFinish electric z certyfikatem VDE.

Intensywne rozmowy z partnerami handlowymi oraz różnymi grupami użytkowników wkrętkaów wykazały, że istnieje zapotrzebowanie na zestaw większy, niż obejmujący jedynie 6 produktów – mówi Ronny Lindskog, dyrektor działu marketingu i dystrybucji. – Nowo oferowany zestaw w technologii wkręcania wyczerpuje praktycznie wszystkie potrzeby w tej dziedzinie. Zwiększenie liczby wkrętaków do 12 w zestawie serii SoftFinish sprawia, że użytkownicy wyposażeni są w różne profile oraz rozmiary rękojeści na praktycznie wszystkie możliwe ewentualności – dodaje.Źródło: Informacja prasowa Wiha

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również