Ergonomiczny komputer przemysłowy do stacji roboczych i serwerów

Preview
Siemens
Reklama
Reklama

 

Simatic IPC547G to komputer przemysłowy do stacji roboczych i serwerów, przeznaczony do szybkiego, równoległego przetwarzania dużych bloków danych. Jest produkowany w standardowym formacie 19". Bazuje na mikroprocesorach Intel Xeon/Core-i 6. generacji i pamięci DDR4, której maksymalna pojemność może wynosić 64 GB. Na tle innych podobnych komputerów, IPC547G wyróżnia się ergonomiczną konstrukcją obudowy, której projekt został doceniony przyznaniem wyróżnienia "Red Dot Award 2016".

Jest to obudowa niezwykle przyjazna w dostępie do wewnętrznych komponentów, ułatwiająca rozbudowę i serwisowanie. Do jej otwarcia wymagane jest odkręcenie pojedynczej śrubki, a wymiana wentylatorów, wkładów filtrujących czy twardych dysków w ogóle nie wymaga użycia narzędzi. Istnieje możliwość zabezpieczenia dwóch gniazd USB przed nieautoryzowanym dostępem za pomocą zewnętrznych drzwiczek. Przykłady zastosowań modelu IPC547G to systemy przetwarzania obrazu klasy high-end, wizualizacja procesów, systemy SCADA, stanowiska testowe oraz systemy zarządzania danymi na poziomie produkcyjnym.

Reklama

Pozostałe cechy:

  • konstrukcja przystosowana do pracy ciągłej 24/7 w ciężkich warunkach przemysłowych,
  • reduntantny zasilacz hot-swap,
  • bezpieczny dostęp zdalny (Simatic IPC RemoteManager z obsługą standardu Intel iAMT 11.0),
  • obsługa konfiguracji RAID1/5,
  • obsługa do 5 monitorów,
  • interfejsy 5 x PCI Express, 2 x PCI, PCI Express 3.0, USB 3.0.

 

Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama