EVER Powerline 33 LCD - ekologiczne zasilacze awaryjne dużej mocy

©

Udostępnij:

Nowa seria polskich zasilaczy awaryjnych Powerline 33 LCD o dużej mocy służy do zabezpieczania pracy serwerów oraz innych urządzeń zasilanych trójfazowo z sieci energetycznej. Nowe zasilacze marki EVER wyposażono we wbudowany panel LCD, który pozwala użytkownikom na łatwy dostęp do rejestru zdarzeń.

Poszczególne modele serii Powerline 33 LCD pracują w technologii On-Line i dysponują mocami: 10 000VA, 15 000VA, 20 000VA, 40 000VA oraz 50 000VA. Specjalny tryb ECO umożliwia uzyskanie wysokiej sprawności zasilacza, zaś tryb pracy hybrydowej zapewnia szeroki zakres napięć wejściowych. Niskie koszty eksploatacji zapewnione są także poprzez możliwość podłączenia modułów bateryjnych.Zasilacze serii Powerline 33 LCD, które wykonano w technologii VFI-SS-111, generują napięcia wyjściowe o wzorcowych parametrach. Poszczególne modele charakteryzują się bardzo dużym prądem zwarcia, który pozwala na uzyskanie wysokiej selektywności zabezpieczeń na liniach dystrybucji zasilania (prąd zwarcia >5lN). Nowe UPS-y marki EVER posiadają szeroki system zabezpieczeń: przeciążeniowych, przeciwzwarciowych, przeciwprzepięciowych i termicznych. Przystosowane są do pracy w systemie redundantnym. Poszczególne modele występują wyłącznie w wersji Tower.

Sugerowane przez EVER ceny detaliczne poszczególnych modeli zaczynają się od 21 000 zł netto. Produkty objęte są 2-letnią gwarancją producenta. Nowe zasilacze można kupować na uproszczonych zasadach leasingu. Odpowiednią umowę można podpisać zaledwie w ciągu 24 godzin od złożenia wniosku. W przypadku leasingu UPS-ów marki EVER nie jest wymagany wkład własny, dzięki czemu użytkownik może wejść w posiadanie urządzeń bez uszczuplania budżetu przedsiębiorstwa.

Nowoczesne UPS-y On-Line większej mocy mają tzw. sprawność energetyczną na poziomie nawet 95-96 proc. A zatem jedynie 4-5 proc. pobieranej energii jest wykorzystywane na pracę samego zasilacza, czyli idzie "w powietrze". To duża różnica w porównaniu do tradycyjnych UPS-ów o sprawności na poziomie 85-90 proc. Przykładowo firma, która korzysta z zasilacza UPS o sprawności 90% i mocy 40 kVA, rocznie wyda na eksploatację zasilania awaryjnego około 14 000 zł. Wymiana starego UPS-a na nowy, o 96-procentowej sprawności, zmniejszyłaby roczne opłaty eksploatacyjne do poziomu jedynie około 5 500 zł. W efekcie w ciągu najbliższych 4 lat w budżecie firmy zostałoby 34 000 zł.Udostępnij:

DrukujAneta Głodowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również