EXPO-GAS – wyjątkowa okazja do spotkania ekspertów z branży gazowniczej

Merytoryczne rozmowy na najważniejsze tematy branży, 114 firm z Polski, Czech, Francji, Chin, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Białorusi i Ukrainy, które zaprezentowały  najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne na powierzchni ponad 2500 metrów kwadratowych oraz niemal 3500 profesjonalnych zwiedzających – tak w skrócie można podsumować VII Targi Techniki Gazowniczej EXPO-GAS, które od 22 do 23 kwietnia odbyły się w Targach Kielce.

Jak podkreślają wystawcy, EXPO-GAS to wyjątkowa okazja do spotkania w jednym miejscu ekspertów z branży gazowniczej, do zapoznania się innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi oraz nawiązania dobrych relacji biznesowych i handlowych. Marek Maćkowiak, zastępca dyrektora handlowego, GAZOMET - To bardzo udana edycja targów EXPO-GAS. Dwudniowa formuła impreza w Kielcach, co dwa lata, ewidentnie się sprawdza. Jest dużo zwiedzających i dla nas-wystawców dużo pracy na stoiskach. Pobyt na EXPO-GAS ma wymiar handlowy i to bardzo cieszy. Powiem szczerze, że udało nam się tu sfinalizować kilka ciekawych rozmów, które przełożą się na realny biznes o wymiarze krajowymi i zagranicznym. Marketingowo i wizerunkowo to także ważne targi. Pokazaliśmy Gazomet, jako firmę, która ma polskie korzenie. Jesteśmy jedynym polskim producentem armatury gazowniczej, który funkcjonuje i się rozwija. To będzie dobry rok dla polskiego gazownictwa. Zaczyna się kolejny etap inwestycji ,które będą realizowane w Polsce. Widać optymizm firm.

Co dwa lata wybitna kadra naukowców i praktyków z branży spotyka się w Targach Kielce, aby przez dwa dni dyskutować na ważne dla branży tematy podczas specjalistycznych konferencji i wykładów. Ciekawymi punktami w programie VIII targów Expo-Gas była konferencja „Potencjał rozwojowy polskiego rynku gazu” podczas której poruszone zostały między innymi zagadnienia gazu ziemnego w kontekście OZE, perspektyw dla sektora gazowniczego czy sieci dystrybucyjnej gazu ziemnego. W konferencji wzięło udział 100 osób.

Targi EXPO-GAS wykazują zauważalną i stałą tendencję wzrostową na wszystkich płaszczyznach – z edycji na edycję wzrasta powierzchnia ekspozycyjna, liczba wystawców i zwiedzających. VI edycję EXPO-GAS odwiedziło około 3000 zwiedzających, ofertę handlową na powierzchni ponad 2000 metrów kwadratowych przedstawiło około 100 wystawców. W 2007 roku wystawa EXPO-GAS to zaledwie 70 wystawców, ekspozycję odwiedziło 1382 gości – widoczny i dynamiczny rozwój, który targi zanotowały także i w tym roku świadczy nie tylko o potrzebie organizowania tego typu spotkań, ale także o umacniającej się pozycji branży. Liczba zwiedzających to parametr, na który szczególnie zwracają uwagę wystawcy targowi: Ewa Daniszewska, kierownik działu sprzedaży APATOR METRIX - Byliśmy przygotowani na mniejszą frekwencję, ale targi pozytywnie nas zaskoczyły, szczególnie pierwszy targowy dzień. Nie żałujemy, że przyjechaliśmy na kolejną edycję, ponieważ od samego początku jesteśmy w Kielcach obecni. Przyjechaliśmy z nowym wyrobem, z gazomierzem inteligentym, każdy z wystawców ma coś takiego w swej ofercie dlatego uważamy, że jest to przeszłość i nie my także się rozwijamy. Dzięki targom mamy możliwość zaznaczyć swoją obecność na gazowniczym rynku, spotkać konkurencję, współpracujące firmy.

www.targikielce.pl


MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.