Expopower 2010: ekologiczne zasilanie awaryjne

Preview
Reklama
Reklama

Nowe, energooszczędne systemy zasilania awaryjnego UPS o ponad 98-procentowej sprawności energetycznej zostały zaprezentowane przez EVER podczas targów Expopower 2010. To przełom w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań UPS. Dla przedsiębiorców oznacza oszczędności rzędu od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych rocznie.

Na rynku pojawił się nowy zasilacz awaryjny Sinline Pro 10 000 Line-interactive - jedyne w Polsce urządzenie tego typu o tak dużej mocy. UPS jest autonomicznym źródłem sinusoidalnego napięcia 230 V o mocy 10 kVA/8 kW. Dzięki bardzo dużej sprawności energetycznej, która wynosi ponad 98%, zasilacz Sinline Pro 10 000 zużywa na własną pracę jedynie niewielką część pobieranej energii. To oznacza realne oszczędności dla użytkownika, które wynoszą - w porównaniu do UPS-ów sprawności 90% - około 20 000 złotych w ciągu 4 lat.

Reklama

Specjalny tryb tzw. miękkiego startu pozwala na bezproblemowe uruchomienie zasilacza Sinline Pro 10 000 w sytuacji dużego obciążenia. Co ważne, czas ładowania akumulatorów nie przekracza 2 godzin. W razie potrzeby Sinline Pro 10 000 zapewnia możliwość podłączenia dodatkowych modułów bateryjnych. Model posiada zabezpieczenia: przeciążeniowe, przeciwzwarciowe oraz przeciwprzepięciowe. UPS został zaprojektowany i wyprodukowany w Polsce przez inżynierów Działu Badań i Rozwoju EVER.

Reklama

Kolejnym produktem EVER jest UPS Powerline 33 z nowej rodziny zasilaczy klasy On-Line o mocy od 10 do 50 kVA. Nowy model zapewnia kompletną ochronę urządzeń zasilanych trójfazowo z sieci energetycznej, a szczególnie wrażliwych odbiorów tj. serwerowni oraz złożonych systemów podtrzymania gwarantowanego. Zasilacze serii Powerline 33 generujące napięcia wyjściowe o wzorcowych parametrach, wykonano w technologii VFI-SS-111. Charakteryzują się bardzo dużym prądem zwarcia, który pozwala na uzyskanie wysokiej selektywności zabezpieczeń na liniach dystrybucji zasilania (prąd zwarcia >5IN).. Specjalny tryb ECO umożliwia uzyskanie wysokiej sprawności zasilacza (na poziomie 98%), zaś tryb pracy hybrydowej zapewnia szeroki zakres napięć wejściowych.

Reklama

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama