Expopower: poczuj energię targów

Preview
Reklama
Reklama

W tym roku targi Expopower (14-16 maja 2013 r.) odbędą się przy współudziale partnera strategicznego - sieci hurtowni TIM SA. Z myślą o specjalistach przygotowano dni tematyczne (inteligentny budynek, efektywność energetyczna oraz rozwiązania dla przemysłu), ofertę firm z kilkunastu krajów oraz szereg bezpłatnych konferencji z zakresu oświetlenia, systemów elektroenergetycznych czy marketingu.

W Poznaniu przez 3 dni targów Expopower ponad 200 firm zaprezentuje rozwiązania z zakresu: energetyki, elektrotechniki, oświetlenia, maszyn i urządzeń elektrycznych, przewodów i łączników, sterowania i kontroli, akcesoriów układów automatyki, instalacji odgromowe czy budownictwa energetycznego i ochrony środowiska w energetyce (pawilony 7,7A i 8).

Reklama

TIM szkoli na targach

Dodatkowo TIM SA - tegoroczny partner targów Expopower - przygotowała cykl bezpłatnych szkoleń. Pierwszego dnia Expopower (14 maja) odbędzie się szkolenie pt. „Inteligentne Budynki - luksus czy oszczędności". M.in. omówione zostaną inteligentne rozwiązania do zastosowania w mieszkaniach, domach, biurowcach czy hotelach, oraz przedstawione korzyści, jakie może dać inwestorowi i instalatorowi posiadanie systemu IB. Nie zabraknie także tematyki oświetlenia (LED, świetlówki, żarówki i metalohalogeny).

W drugi dzień Expopower - odbędzie się szkolenie pt. „Silniki elektryczne w przemyśle - zasilanie, zabezpieczanie, sterowanie", podczas którego omówiony zostanie pełen zakres związany z tym zagadnieniem: od rodzajów silników i metod sterowania, poprzez zabezpieczenia, zakłócenia emitowane przez „zespół napędowy", po przewody i kable stosowane do zasilania silnika, a na ekranach kończąc.

Trzeci dzień targów to szkolenie z zakresu efektywności energetycznej pt. „Jak zaoszczędzić na energii elektrycznej?". Poznamy najbardziej energochłonne urządzenia w przemyśle oraz w pomieszczeniach biurowych i użyteczności publicznej. Nie zabraknie zagadnień z zakresu norm prawnych, audytu energetycznego, czy korzyści proponowanych rozwiązań z punktu widzenia elektroinstalatorów i inwestorów.

Wstęp na szkolenia organizowane przez TIM SA jest bezpłatny - rejestracja na stronie www.szkolenia.tim.pl. Formularz będzie dostępny na początku kwietnia.

Reklama

Energooszczędnie w oświetleniu

Po raz czwarty na EXPOPOWER w Poznaniu będzie gościła konferencja odbywająca się pod patronatem Polskiego Komitetu Oświetleniowego i Związku Producentów Sprzętu Oświetleniowego POL-Lighting, Stowarzyszenia Elektryków Polskich oraz Wielkopolskiej Izby Inżynierów Budownictwa - „Energooszczędność w oświetleniu".

Eksperci przedstawią rozwiązania ukierunkowanych na efektywność energetyczną i korzyści środowiskowe, a także aktualności techniczno-prawno-finansowe dla inwestorów. Podczas tegorocznych referatów planowane są m.in. tematy oświetlenia drogowego w związku z programem SOWA, modernizacji budynków użyteczności publicznej czy systemu monitorowania oświetlenia zewnętrznego w gminach.

Nowe rozwiązania systemu elektroenergetycznego

Układy elektryczne dla fotowoltaiki oraz rozdzielnice SN z SF6 - to dwa główne tematy XI Konferencji OP SEP z cyklu „Instalacje elektryczne niskiego, średniego i wysokiego napięcia", która odbędzie się drugiego dnia Expopower, 15 maja. Wstęp na XI Konferencję jest bezpłatny po przesłaniu do dnia 10 maja 2013 r. zgłoszenia uczestnictwa (do pobrania ze stron: www.sep.com.pl oraz www.sep.poznan.pl ).

Informacje o pozostałych wydarzeniach targów Expopower na stronie: www.expopower.pl
Wstęp na targi Expopower po rejestracji jest bezpłatny.

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama