Fabryka produkcyjna Cewar powstaje w lubelskiej strefie ekonomicznej

Cewar, eksport, precyzyjne części, zakład produkcyjny, fabryka, © Cewar

Udostępnij:

Spółka Cewar, producent ultraprecyzyjnych części i nowoczesnych rozwiązań technologicznych dla przemysłu, otworzyła fabrykę w lubelskiej podstrefie ekonomicznej na Felinie. Firma planuje rozwój eksportu i zwiększenie zatrudnienia.

Zakład produkcyjny spółki CEWAR wraz z powierzchnią biurową zajmuje 3 tys. mkw. powierzchni i został zaprojektowany tak, aby dać możliwość dalszej rozbudowy. Budowa nowej hali produkcyjnej trwała ok. 11 miesięcy. Ze względu na terminową realizację dostaw, firma nie wstrzymała prac produkcyjnych na czas przeprowadzki, cała produkcja była przenoszona w toku prac.Innowacyjne miejsce produkcji

W nowej hali produkcyjnej znajduje się nowoczesny park maszynowy, spółka posiada maszyny Hermle, DMG, Okuma, Doosan, Hwacheon, Tesa. Po uruchomieniu produkcji w nowym miejscu pracują już wszystkie Centra CNC w ilości 17 sztuk, w tym trzy 5-osiowe Hermle C400. Maszyny te, to czołówka światowej obróbki skrawaniem. Dzięki nim spółka osiąga wysoką wydajność i jakość produkcji. Firma posiada bogate doświadczenie w obróbce takich metali, jak: tytan, hardox, stal nierdzewna, stale narzędziowe i aluminium.

Obecnie Cewar zatrudnia 60 osób, do końca roku planowane jest zwiększenie zatrudnienia o kilkanaście etatów, głównie frezerów, tokarzy, ślusarzy, programistów i konstruktorów. - Firma właśnie uruchomiła zakład produkcyjny w lubelskiej podstrefie ekonomicznej. Zdecydowaliśmy się na realizację inwestycji na Felinie, ponieważ Specjalna Strefa Ekonomiczna Euro Park Mielec Podstrefa Lublin dynamicznie się rozwija. Obserwujemy jak rozwija się Lublin i lokując naszą fabrykę w podstrefie ekonomicznej, korzystamy z rozwoju miasta mając wsparcie ze strony Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta oraz partnerów ze strefy. My zaś dokładamy swoją cegiełkę do rozwoju przedsiębiorczości i innowacji w naszym mieście - mówi Stanisław Więch, prezes spółki Cewar.Obiecująca przyszłość

- Swoją działalność w Lublinie prowadzimy od 1991 r., początkowo jako firma handlowa, a od 2012 r. również jako firma produkcyjna. Wiele lat doświadczenia w branży przemysłowej nauczyło nas, że kluczem do sukcesu jest jakość, terminowość oraz otwartość na oczekiwania i potrzeby Klienta. Jesteśmy zainteresowani zarówno współpracą długofalową, jak i każdym pojedynczym zamówieniem - dodaje prezes Cewar swoje produkty eksportuje do Stanów Zjednoczonych, Francji, Belgii i Wielkiej Brytanii. Dzisiaj eksport stanowi ok. 30% produkcji spółki. W perspektywie trzech lat firma planuje zwiększyć eksport o 50-60%.

Źródło: Cewar

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również