FAMUR wyposaża bloki do Elektrowni Opole

© fot. PGE

Udostępnij:

 

Konsorcjum firm wchodzących w skład Grupy FAMUR dostarczy systemy nawęglania i odżużlania w formule „pod klucz” do Elektrowni Opole. Wartość zamówienia z Alstom Power sp. z o.o. wyniosła prawie 140 mln zł.

W dniu 28 listopada 2014 roku FAMUR poinformował o otrzymaniu przez konsorcjum – w skład którego wchodzi FAMAK i FAMUR – zamówienia z Alstom Power sp. z o.o. na dostawę wyposażenia bloków nr 5 i 6 Elektrowni Opole. Będzie to druga znacząca umowa dla branży energetycznej zawarta przez spółkę FAMAK w listopadzie 2014 roku. W wyniku podpisanych umów portfel zamówień FAMAK SA osiągnął 300 mln zł.„Zamówienie z Alstom Power to już druga w listopadzie tego roku umowa dla branży energetycznej, jaką FAMUR i FAMAK wspólnie realizują. Wcześniejszy kontrakt – o wartości 115 mln złotych – dotyczy dostawy, wykonania montażu oraz uruchomienia urządzeń systemu nawęglania ‘pod klucz’ dla Polimex Mostostal dla Elektrowni w Kozienicach. Teraz – na mocy umowy z Alstom Power – dostarczymy wyposażenie do bloków nr 5 i 6 w Elektrowni Opole. Włączenie spółki FAMAK do Grupy FAMUR pozwoli nam na zdecydowany i szybki rozwój nowych segmentów działalności związanych z energetyką i przeładunkiem. FAMUR to spółką o stabilnej pozycji finansowej, która w lipcu 2014 roku wypłaciła dywidendę w kwocie 404,46 mln zł. Łączna wartość zysków wypłaconych akcjonariuszom w ciągu ostatnich 3 lat przekroczyła sumę 700 mln zł, co daje 1,4 zł na akcję. Na koniec III kwartału 2014 roku dług netto spółki zbliżony był do zera” – mówi Mirosław Bendzera, Prezes FAMUR SA.

FAMAK jest spółką zależną FAMUR SA, która specjalizuje się w dostawie systemów przeładunkowych. Spółka zatrudnia 60 technologów i projektantów, którzy zapewniają ciągły rozwój jej produktów. Infrastruktura zakładu produkcyjnego w Kluczborku oraz wysoko wykwalifikowani pracownicy umożliwiają realizację najbardziej wymagających zamówień dla branży energetycznej, górniczej, hutniczej i stoczniowej. Długoletnie doświadczenia wykonawcze FAMAK, poparte licznymi referencjami i własnym biurem projektowym, pozwolą przy wsparciu FAMUR na dynamiczny rozwój tej spółki.

Ponadto w dniu 25 listopada 2014 roku FAMUR zawarł kontrakt zagraniczny z rosyjskim gigantem na rynku węgla SUEK. Łączna wartość netto umów eksportowych Grupy FAMUR w 2014 roku – zawartych na rynkach: indonezyjskim, tureckim, kazachstańskim i rosyjskim – wynosi około 465 mln zł.Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również