FANUC Polska zaprasza na targi PLASTPOL 2014

©

Udostępnij:

Polski oddział japońskiej firmy FANUC zaprasza do udziału w XVIII edycji Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL, odbywających się w Kielcach w dniach 27–30 maja br. Największą niespodzianką producenta przygotowaną z myślą o uczestnikach tegorocznego wydarzenia będzie premierowa prezentacja całkowicie elektrycznej wtryskarki FANUC Roboshot współpracującej z robotem FANUC LR Mate 200iD, w niezwykle wymagającym procesie produkcji elementów optycznych.

Targi PLASTPOL to jedna z najważniejszych okazji do spotkania wiodących firm z branży tworzyw sztucznych i gumy. Ekspozycje targowe od lat przyciągają setki producentów z Polski i Europy, którzy poszukują informacji na temat najnowszych rozwiązań technologicznych, możliwych do zastosowania w procesach precyzyjnego formowania tworzyw sztucznych. Podobnie jak w latach poprzednich targi obfitować będą w różnorakie nowości.Firma FANUC specjalnie na tę okazję przygotowała premierową ekspozycję swojej sztandarowej, w pełni elektrycznej wtryskarki – FANUC Roboshot.

Wtryskarka Roboshot firmy FANUC to maszyna XXI wieku osiągająca najwyższą dokładność, charakteryzująca się wyjątkowo wysoką precyzją oraz stabilnością procesu niezależnie od warunków zewnętrznych, wysoką niezawodnością działania i możliwością prowadzenia produkcji przy zachowaniu bardzo wygórowanych wymagań dotyczących czystości produkcji.

Konrad Grohs, prezes FANUC Polska podkreśla – „Jest to szczególnie istotne w sektorach takich jak np. medyczny, elektroniczny czy optyczny, które są zobligowane do spełniania wyjątkowo wyśrubowanych norm. I właśnie to jest głównym powodem, dla którego w ramach aplikacji przygotowanej z myślą o targach PLASTPOL, maszyna będzie produkowała elementy optyczne, wymagające doskonałych parametrów wtrysku”.

Maszynę prezentowaną w ramach aplikacji będzie obsługiwał niezawodny robot FANUC – LR Mate 200iD. Ten model robota jest wprost stworzony do integracji z maszynami. Ulepszone parametry jego konstrukcji sprawiają, że robot jest doskonałym rozwiązaniem dla systemów transportowych i montażowycho wysokiej wydajności. Dzięki jeszcze mniejszej wadze i smuklejszej sylwetce, robot wykorzystuje mniejszą przestrzeń hali produkcyjnej, oferując jednocześnie większe osiągi, w zakresie szybkości osi, udźwigu i wykorzystania obszaru pracy.
W omawianej aplikacji robot będzie odpowiedzialny za transport delikatnych detail z wtryskarki Roboshota na przenośnik, z którego klienci będą mogli go odbierać.

FANUC Roboshot, to wyjątkowy produkt firmy FANUC łaczący w sobie nowoczesny zespół wtryskowy z zaawansowanym sterowaniem CNC stworzonym przez japońską firmę. To inteligentne połączenie sprawia, że maszyna FANUC Roboshot jest bezkonkurencyjna w swojej klasie. Jej wyróżnikiem jest unikalna na rynku energooszczędność (pobór energii elektrycznej tej maszyny jest najniższy w porównaniu do wszystkich wtryskarek z napędem elektrycznym produkowanych na świecie).Warto zaznaczyć, że maszyny FANUC Roboshot są jednymi z najbardziej ekologicznych maszyn tego typu.

FANUC Roboshot charakteryzuje się ponadprzeciętnymi właściwościami, umożliwiającymi bardzo dokładne ustawienie warunków formowania, a co za tym idzie, bardzo dokładną plastyfikację. Maszynacharakteryzuje się dużym przyspieszeniem, szybką reakcją sterowania i wysoko-precyzyjnym sterowaniem dozowania. Te unikalne właściwości zapewniają wysoką wydajność i najwyższą jakość wykonania detali.

Tegoroczna ekspozycja FANUC przygotowana z myślą o targach PLASTPOL będzie doskonałą okazją do tego, aby bliżej przyjrzeć się maszynie FANUC Roboshot, ocenić efekty jej pracy w ciekawym i bardzo wymagającym zastosowaniu, a także poznać funkcje „sztucznej inteligencji”, w które została ona wyposażona w celu spełnienia oczekiwań najbardziej wymagających producentów.Targi Plastpol, Kielce 27-30 maja
stoisko FANUC Polska - nr G23 w hali G

Udostępnij:

DrukujMM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również