Filtracja cieczy we wkładach hydraulicznych

©

Udostępnij:

WF PZL Zakład Doświadczalny Sp. z o.o. z Sędziszowa Małopolskiego zajmuje się m.in. produkcją seryjną, wytwarzaniem na zamówienie i regeneracją filtracyjnych wkładów hydraulicznych, wkładów do oleju, powietrza, paliwa, gazu i innych mediów, bazując na materiałach renomowanych światowych firm.

Jak zapewnia producent, wkłady te jakościowo nie odbiegają od wyrobów najlepszych marek, a ich cena i czas realizacji zamówień są jego silnym atutem konkurencyjnym.
We wkładach hydraulicznych zakład najczęściej stosuje materiały filtracyjne o dokładności 3-10 μm. Materiałem takim jest np. włóknina szklana, która ze względu na swą warstwową strukturę jest w stanie przyjąć i zatrzymać znacznie większą ilość zanieczyszczeń niż papier filtracyjny. Z reguły jest ona wzmocniona siatką osłonową.
W filtracji cieczy oprócz włóknin jako elementy filtracyjne stosuje się także siatki metalowe o dokładności filtracji 10-100 μm, co zapewnia większą wytrzymałość i dłuższą żywotność wkładu hydraulicznego i umożliwia jego okresowe czyszczenie. Ponadto siatki te zwiększają odporność na duże ciśnienie i znaczną pulsację.
Największym powodzeniem cieszą się elementy składające się z trzech, czterech, a nawet pięciu warstw różnego rodzaju materiałów.
W stałej ofercie spółka ma również przeznaczone do statków morskich filtracyjne wkłady hydrauliczne siatkowe z metalowymi końcówkami. Końcówki te zwiększają mechaniczną wytrzymałość wkładów podczas oczyszczania z zatrzymanych osadów.(ak)www.wfzd.pl

Udostępnij:

DrukujAneta Głodowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również