Firma Conrad wprowadza pirometr TG165 firmy FLIR

©

Udostępnij:

Conrad Business Supplies oferuje swoim klientom najnowszy pirometr graficzny firmy FLIR. TG165 to model pośredni między pirometr graficzny do miejscowego, cyfrowego odczytu a kamerami termowizyjnymi. Urządzenie pozwala użytkownikom szybko, pewnie i dokładnie wykrywać problemy związane z temperaturą, jest także odpowiednie do takich zastosowań, jak rozwiązywanie problemów z elektrycznością, chłodzeniem oraz instalacjami elektrycznymi w szerokim zakresie środowisk roboczych.

Lekki, a zarazem wytrzymały model TG165 zapewnia intuicyjną, łatwą obsługę i pomiar temperatury w zakresie od -25°C do +380°C. Połączenie podwójnych laserów ułatwiających skierowanie urządzenia na dany obiekt i 2-calowego wyświetlacza TFT LCD, na którym wyświetlane są obrazy termowizyjne, umożliwia szybkie i dokładne kontrole. Współczynnik odległości od obszaru badanego wynoszący 24:1 pozwala operatorom pracować, zachowując bezpieczniejszy i wygodniejszy dystans niż w przypadku konkurencyjnych produktów. Obrazy wyświetlane na ekranie i temperatury mogą być rejestrowane, zapisywane, a następnie pobierane z karty microSD umieszczonej w urządzeniu lub za pośrednictwem połączenia USB, co umożliwia dokumentowanie dowodów i tworzenie raportów. 

Urządzenie TG165 uzupełnia dotychczasową gamę prawie 60 produktów badawczo-pomiarowych i akcesoriów firmy FLIR, jakie oferuje firma Conrad Business Supplies.

 Komentując wprowadzenie nowego urządzenia TG165 do asortymentu firmy Conrad, Thomas Pilhofer, Product Manager, Conrad Business Supplies, powiedział: „W porównaniu z pirometrami punktowymi powszechnie używanymi na rynku urządzenie TG165 posiada istotne atuty. Ten innowacyjny, łatwy w użyciu produkt pomoże naszym klientom pracować efektywniej, wydajniej, z większą dokładnością i przy zapewnieniu wyższego poziomie bezpieczeństwa. Jesteśmy bardzo zadowoleni z bliskiej współpracy z firmą FLIR – jej innowacyjne produkty doskonale współgrają z naszą ideą, by oferować klientom najlepsze technologie przemysłowe i inżynieryjne”.

www.conrad.pl

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również