Firma Hörmann na targach BUDMA 2020

BUDMA 2020 © Hormann

Udostępnij:

Firma Hörmann podczas targów BUDMA 2020 zaprezentowała szeroką ofertę dla budownictwa mieszkaniowego. Producent pokazał bogaty wybór rozwiązań dla przemysłu i logistyki, a także szeroki asortyment systemów kontroli wjazdu.

Złotymi Medalami MTP wyróżniono zamknięcie roletowe ShopRoller SR oraz przenośną zaporę drogową OktaBlock. Nagrodzono także drzwi zewnętrzne ThermoPlan Hybrid, nową serię drzwi wewnętrznych Concepto DesignLine i bramy garażowe o oryginalnych wzorach powierzchni Duragrain.Systemy kontroli wjazdu

Na targach BUDMA 2020 Hörmann pokazał dużą grupę nowych specjalistycznych produktów – urządzenia wchodzące w skład systemów kontroli wjazdu. Na wydzielonej części stoiska zobaczyć można było bogatą ofertę systemów parkingowych, a także przekonać się jak komfortowa jest ich obsługa. Zaprezentowano szlabany wraz z nowoczesną techniką dostępu oraz systemy kasowe. Zainteresowani mogli zobaczyć jak działa szlaban automatyczny SH 300 z silnikiem ze zintegrowanym sterowaniem w obudowie. Zaprojektowany przez firmę Hörmann system zarządzania dostępem daje tu możliwość elastycznego kierowania wjazdem i wyjazdem pojazdów oraz budowania indywidualnych układów sterowania. Pozwala też na obsługiwanie szlabanu przy pomocy mobilnych i stacjonarnych sterowników oraz takich nośników identyfikacji jak karty z kodem QR czy rozpoznawanie tablic rejestracyjnych. Umożliwia także sterowanie i zarządzanie systemem szlabanów za pośrednictwem serwera www z dowolnego miejsca na świecie.

Na stoisku firmy Hörmann pokazano też jak działają słupki hydrauliczne oraz - będące nowością na światowym rynku - słupki High Security ze zintegrowanym bezszczotkowym napędem elektromechanicznym. Jest to przyjazne dla środowiska rozwiązanie, które idealne zastosowanie znajduje w obiektach o dużym natężeniu ruchu - nawet do 2000 cykli na dobę.

Uwagę zwracała też nagrodzona Złotym Medalem MTP przenośna blokada drogowa OktaBlock. Te uniwersalne i ekonomiczne, łatwe w transporcie słupki pozwalają na skuteczną ochronę masowych imprez plenerowych. Umożliwiają też realizację indywidualnych koncepcji zabezpieczenia terenu.Eleganckie i bezpieczne zamknięcie sklepowe

Złotym Medalem MTP wyróżniono także inną nowość w ofercie firmy Hörmann - roletę do zamykania sklepów ShopRoller SR. Ta wysokiej jakości brama rolowana z opcjonalnym wyposażeniem przeciwwłamaniowym zapewnia eleganckie i bezpieczne zamknięcie sklepów oraz wydzielonych powierzchni w centrach handlowych, na stadionach czy lotniskach. Zamknięcie ShopRoller SR ma kompaktową konstrukcję i eleganckie wzornictwo. Prowadnice i kurtyna są wykonane z eloksalowanego aluminium. Producent oferuje cztery rodzaje profili. Na targach BUDMA pokazano zamknięcie z profili z otworami, przez które widać wnętrze pomieszczenia.

Kurtyna przeciwpożarowa FlexFire

Goście targowi zainteresowani ochroną przeciwpożarową przekonali się, że Hörmann systematycznie poszerza swój asortyment rozwiązań przeciwpożarowych. Poza wieloma typami drzwi o właściwościach ognioodpornych i/lub dymoszczelnych oraz eleganckimi obiektowymi drzwiami przeciwpożarowymi uwagę przyciągała nowa tekstylna kurtyna przeciwpożarowa FlexFire. Oferowana w klasie szczelności ogniowej nawet E 120 nadaje się przede wszystkim do oddzielania dużych stref pożarowych w budynkach użyteczności publicznej, hotelach czy domach towarowych.

Bramy szybkobieżne i system Smart Control

Producent zaprezentował też całą gamę rozwiązań dla logistyki, takich jak rampa przeładunkowa czy pneumatyczne uszczelnienie bram. Największe zainteresowanie inwestorów budziły jednak bramy szybkobieżne z systemem SmartControl. Ten system zdanej diagnostyki zapobiega bowiem nieoczekiwanym usterkom i awariom, znacznie obniżając koszty eksploatacji. Połączenie z siecią internetową umożliwia stałe monitorowanie bram i wczesne rozpoznanie momentu, w którym należy wymienić zużywające się części. Dzięki temu naprawa odbywa się szybciej i sprawniej, a serwisant przyjeżdża na miejsce od razu z odpowiednimi narzędziami i częściami zamiennymi.

Źródło: Hörmann

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również