Firma igus otwiera swoje podwoje

© igus

Udostępnij:

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej w trakcie Targów Hanowerskich, igus przedstawił nowości produktowe oraz plany na kolejne lata.

Jednym z głównych celów firmy będzie informatyzacja procesu zamówienia, tak aby w przyszłości wszystkie produkty były dostępne przez Internet. Oprócz tego igus chce uruchomić serwis drukowania 3D umożliwiający zdalne zlecanie wydruków części z tworzyw sztucznych wykonywanych według indywidualnego projektu. Procesy cyfryzacji dotyczyć mają jednak nie tylko kontaktów z klientem: jedną z głównych nowości wdrożonych w tym roku przez igus są inteligentne kable i prowadniki, które – dzięki zainstalowanemu w nich czipowi – informują o konieczności ich wymiany zanim ulegną awarii.W konferencji prasowej igus – oprócz dziennikarzy z całego świata – brała również udział grupa z Polski uczestnicząca w odbywających się równolegle warsztatach. Zorganizowany w dniach 24-27 kwietnia workshop miał na celu przedstawienie oferty kabli i prowadników oraz fabryki firmy igus w Kolonii. Zaproszeni klienci i dziennikarze mieli okazję posłuchać prezentacji na temat kabli, zapoznać się z ich budową i sposobami testowania, a także na własne oczy zobaczyć, jak krok po kroku powstaje prowadnik. Firma już zapowiedziała, że zamierza w przyszłości regularnie organizować tego typu spotkania.Źródło: igus

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również