Firma igus produkuje elastyczne przewody ethernet

ethernet, igus, przewody ethernet, industry 4.0, automatyzacja © igus Sp. z o.o.

Udostępnij:

Przewody CAT5e lub CAT6 są niezbędne do wdrożenia Industry 4.0 w automatyzacji. Firma igus opracowała teraz dwa elastyczne przewody ethernet, CFBUS.045 i CFBUS.049, które przeznaczone są specjalnie do stosowania w e-prowadnikach. Przewody zostały przetestowane przez niezależne instytuty i otrzymały certyfikat na protokoły CC-Link IE dla regionu azjatyckiego oraz certyfikat UL, zwiększony do 600 woltów na rynek amerykański.

Przemysłowy Ethernet to kolejny krok w kierunku cyfrowej fabryki jutra. Wiele badań wskazuje, że świat filedbusów znajduje się w stanie stagnacji, a liczba węzłów ethernet zwiększa się dwucyfrowymi wskaźnikami wzrostu. Dotyczy to Azji, ale coraz częściej także Europy, a użytkownicy wybierają technologie CC-Link IE. Systemy te oferują płynną wymianę danych na wszystkich poziomach zakładu produkcyjnego, od najwyższego poziomu sterowania do poziomów produkcji. Sieć kontrolerów CC-Link IE została zaprojektowana do wymiany dużych ilości danych w fabryce lub zakładzie produkcyjnym, podczas gdy sieć polowa CC-Link IE została zoptymalizowana pod kątem podłączenia szerokiej gamy urządzeń i ich połączenia z innymi, istniejącymi sieciami, takimi jak standardowa CC-Link. Te rosnące wymagania dla przemysłowych węzłów komunikacyjnych ethernet wymagają bezpiecznego i długotrwałego połączenia między komponentami w celu zaspokojenia stale rosnącej ilości przesyłanych danych.Przewody chainflex do bezpiecznego i niezawodnego przesyłania danych

Dużym wyzwaniem w środowiskach przemysłowych jest ograniczona żywotność przepływu danych z powodu starzenia się ruchomych przewodów. Firma igus jest dostawcą, który oferuje serie przewodów BUS'owych CFBUS.045 CFBUS.PUR.045, CFBUS.PVC.045 i CFBUS.049, CFBUS.PUR.049 oraz CFBUS.PVC.049. Szeroka gama przewodów dostępnych na rynku została specjalnie opracowana i przetestowana pod kątem zastosowania w e-prowadnikach. Wszystkie dane testowe są  wprowadzane do narzędzia online, które przewiduje żywotność wszystkich przewodów chainflex. Kolejnym dowodem jakości przewodów są certyfikaty: Wszystkie nowe przewody BUS'owe zostały certyfikowane przez Stowarzyszenie Partnerów CLPA CC-Link po szeroko zakrojonych testach elektrycznych, dzięki którym przewody mają również zwiększony certyfikat UL 600 woltów.Przewody Ethernet - gwarancja dla komunikacji przemysłowej

Firma igus dostarcza 1350 rodzajów przewodów. Specjalista od przewodów do ruchu od ponad 25 lat dostarcza przewody chainflex z certyfikatem UL dla inżynierii przemysłowej. Dla firm eksportujących oznacza to prostą odprawę celną w celu łatwego wjazdu do Stanów Zjednoczonych. Ze względu na ciągłe testowanie wszystkich przewodów chainflex w wewnętrznym laboratorium testowym o powierzchni 2 750 m², firma igus jest jedynym producentem na świecie, który oferuje 36-miesięczną gwarancję na kompletny asortyment przewodów, w tym nowe przewody Ethernet dla CAT5e i CAT6.

Źródło: igus Sp. z o.o.

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również